Доля правнучки першого українського емігранта в Канаді

Еріка Мая Еленьяк — американська акторка та фотомодель українського походження. Вона народилася 29 вересня 1969-го в місті Ґлендейл (штат Каліфорнія) і є праправнучкою Василя Єлиняка, першого українського емігранта до Канади.

Нагадаємо, Василь Єлиняк, родом з с. Небилів (тепер Рожнятівський район, Івано-Франківська обл.), один з перших українських поселенців, що прибув до Канади. У 1883 році він одружився на місцевій дівчині на ім’я Анна Ржко. Своє раннє сімейне життя Василь працював у лісозаготівельної промисловості — водив плоти вниз по річці Лімниця. Він чув розповіді про Канаду від деяких німецьких колоністів, які мали родичів у Канаді, які повідомляли що поселенці отримували по 160 акрів землі за безцінь. Щоб покращити своє життя він вирішив емігрувати в Канаду, для чого об’єднався з ще двома односельчанами Іваном Пилиповим і Юрком Паніщаком. В кінці літа 1891 року вони залишили рідне село, добрались до Гамбурга, звідки збирались плити до Канади.

Українці прибули в Квебек 7 вересня 1891 і далі продовжили шлях до Вінніпега. Спочатку переселенці працювали на громаду менонітів в Гретні, Манітоба. Після двох років праці Василь Єлиняк назбирав достатньо грошей, щоб дозволити собі зворотний шлях в Небилів, де він мав намір зібрати в Канаду свою сім’ю і кілька друзів. На батьківщині він отримав загальногромадянський паспорт від районного офісу в м Калуш (від 26 лютого 1894), і разом з шістьма іншими сім’ями з рідного села повернувся на нову батьківщину на пароплаві.

Василь Єлиняк заснував в містечко Една-Стар (згодом Чіпман, Альберта). Пізніше чоловік став процвітаючим фермером. 3 січня 1947 був обраний Урядом Канади, щоб бути одним з почесних одержувачів канадського громадянства, що відбулася в Верховному суді Канади в Оттаві.

Вперше на екрані Еріка Еленьяк з’явилася в 12 років у фільмі Стівена Спілберга “Іншопланетянин”, де виконала невелику роль “останнього” плану, повідомляє meest-online.com.

Тривалий час кар’єра акторки не виходила за рамки телебачення: дівчина знімалась у телефільмах, отримувала епізодичні ролі в телесеріалах, впродовж року знімалась у серіалі “Проблеми Чарльза”.

1989-го Еріка стала дівчиною місяця журналу Playboy.

kinopoisk.ru

749full-erika-eleniak

Незабаром вона отримала одну з головних ролей у телесеріалі “Рятівники Малібу”. Пропрацювавши на знімальному майданчику серіалу три роки, а також знявшись у телефільмах за мотивами “Рятівників”, Еріка покинула цей проект, аби спробувати більшого щастя в кіноіндустрії.

Акторка отримувала головні ролі нарівні з такими ідолами кіно, як Стівен Сіґал у фільмі “В облозі”. 1998-го акторка зіграла в бойовику “Проект “Пандора” (1998).

Цього ж року вона вийшла заміж за актора Філіппа Гоглія, шлюб із котрим тривав до 1999-го.

А 2005 року Еріка вийшла заміж вдруге — за Роча Дейгла, з котрим 47-річна жінка нині виховує  10-річну доньку Індіану.

erika-eleniak-measurements

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!