Долю Івано-Франківська визначають не ЗМІ, не гроші олігархів, а мешканці міста, – Руслан Марцінків

Сьогодні, 20 березня, в народному домі “Просвіта” відбувся звіт Руслана Марцінківа за 100 днів діяльності на посаді міського голови Івано-Франківська.

На подію прийшло чимало людей, більшість з яких були пенсійного віку. Спочатку глядачам представили нарізку відео “5 каналу” про роботу мера Івано-Франківська. Правда, з технічних причин, відеопоказ довелося відкласти. “Порожнечу” вирішив заповнити Василь Попович, який розповів про роботу партії “Свобода” в Івано-Франківській області. Найперше він пригадав про проблему  російського контенту на радіо і телебаченні, а також і про заборону російських фур на Прикарпатті, і  про те, що “Свобода” намагається вирішувати всі нагальні питання. Наголосив депутат і на тому, що обласна сесія працює прозоро, відверто, оскільки її активно висвітлює місцеве телебачення.

Далі присутнім таки вдалося переглянути відео, на якому мер перевіряв маршрутні таксі, садочок “Вишиваночка”, тротуари на Коновальця та ін.

Руслан Марцінків відповідав на питання присутніх стосовно індивідуального опалення, озеленення міста, прибирання міста, пільгового проїзду студентів.

Також мер повідомив про те, що цього року планується відключити мікрорайон Пасічна від російського газу, а котел перевести на біопаливні пелети.

“Ви розумієте, що у цей час, коли тарифи зростають – з 1 березня для населення плата за світло зросла на 25 %,  а для господарки міста в чотири рази підняли ціну на освітлення, то це значні витрати як для бюджету міста, так і бюджету кожної родини. Тому,  щоб відмовитися від російського газу і спростити умови субсидії,  ми провели ряд заходів: залучили кошти, зокрема, Європейського банку реконструкції та розвитку і цього року плануємо мікрорайон Пасічна повністю відключити від російського газу, а котел замінити на біопаливо. Це пілотний проект. Буде цілодобовий підігрів води, і тепло буде подаватися не через спалювання російського газу, а через спалювання біопелетів. Ми хочемо подивитися на скільки дешевше буде палити відходами від деревини, ніж російським газом. Можливо, й вдасться знизити тариф. Для прикладу, тариф для мешканців будинку по вул. Івасюка після утеплення перерахували і він зменшився на 30 %. Можливо, й так буде з Пасічною”, – резюмував Руслан Марцінків.

“Зараз є можливість громаді самій вирішувати на що витрачати кошти міського бюджету. Існує програма для будинкових комітетів, ОСББ, житлових кооперативів, батьківських комітетів, громадських організацій,  яка дозволяє до 35 тис. грн отримати від міської ради, тому звертайтеся. Нещодавно вже відбувся конкурс і 126 проектів було підтримано міською радою.

Долю Івано-Франківська визначають не ЗМІ, не гроші олігархів, а мешканці міста”, – наголосив Руслан Марцінків, закликаючи громаду брати участь у житті міста.

IMG_0707 (2) IMG_0706 (2) IMG_0702 (2) IMG_0699 (2) IMG_0698 (2) IMG_0696 (2) IMG_0695 (2) IMG_0694 (2) IMG_0693 (2) IMG_0692 (2) IMG_0691 (2) IMG_0690 (2)

IMG_0708 (2)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!