Суд зобов’язав Державну службу геології та надр видати ТОВ «Парі» спецдозвіл на видобування нафти та газу, розчиненого у нафті Чемигівської площі в Івано-Франківській області. Розробка буде здійснюватися на території Микуличинської та Татарівської сільських рад.
Так постановив Окружний адміністративний суд міста Києва, повідомляють “Наші Гроші”
З матеріалів засідання суду відомо, що «Парі» в 2010 році отримало спецдозвіл на користування надрами Чемигівської площі. В 2016 році фірма звернулася до Держгеонадр за отриманням нового спецдозволу без проведення аукціону, так як фірма провела за власні кошти апробацію запасів на родовищі. Після розгляду заяви «Парі», 4 квітня 2016 року Держгеонадр видало наказ про надання фірмі дозвільного документу, наступного дня це рішення було підтверджено в Міністерстві екології та природних ресурсів. Але фірма спецдозвіл так і не отримала. І після цього вона звернулася з позовом до суду.
З матеріалів суду відомо, що в березні 2016 року Держгеонадр направила заявку «Парі» до Івано-Франківської облради для її обов’язкового погодження. Депутати проголосували про відмову «Парі» у доступі до родовища ще 31 березня, але 4 квітня держслужба в противагу рішенню облради видала наказ про видачу спецдозволу. Там пояснили, що у відведений термін (протягом 10 днів з моменту подання документів) рішення облради не отримали, а тому було застосовано принцип мовчазної згоди. Саме ж рішення депутатів Держгеонадр отримало лише 18 квітня, про що засвідчив штамп вхідної кореспонденції.
Суд постановив, що Держгеонадр правомірно видало «Парі» спецдозвіл і вважає його чинним. А тому зобов’язав службу видати фірмі документ.
Про причини не виконання Держгеонадрами свого наказу в матеріалах суду згадки не було.
Власником «Парі» є екс-міністр охорони навколишнього середовища часів Януковича Микола Злочевський.
Читайте також: В Івано-Франківську відроджується Партія регіонів
Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура звинувачувала Злочевського в незаконному збагаченні. На початку року компанія «Burisma» повідомила про закриття всіх кримінальних справи проти групи та її президента Злочевського. В компанії пояснили, що «це результат взаємної багатомісячної роботи двох команд – Генеральної прокуратури та “Burisma Group”». За даними компанії, в результаті перевірки її роботи було доплачено 180 млн грн податкових платежів.