Фахівець із Німеччини вчив франківських викладачів та лікарів поваги до людської гідності

Днями для 50 викладачів Івано-Франківського національного медичного університету та місцевих лікарів завершився перший в Україні навчальний курс з реабілітології у паліативній допомозі за участі німецького реабілітолога, лікаря-фізіотерапіста Петера Ніланда.

Учасникам порадили прийти на заняття з рушниками, килимками, змінною формою одягу та взуттям. База обласної клінічної лікарні, спорткомплекс та навіть зал засідань вченої ради у центральному корпусі ІФНМУ перетворились на експериментальну лабораторію, де навчали релаксувати і встановлювати довіру з пацієнтом, омиваючи йому ноги, де за допомогою звичайного рушника і теплої води показували, як можна налаштувати пацієнта та його тіло на процес лікування, допомогти позбутися страхів тощо. Про це повідомляє пресслужба Івано-Франківської ОДА.

Лікар-фізіотерапіст Петер Ніланд сам був у ролі пацієнта. Він пропонував учасникам навчання спробувати пережити уявний стан хворого, навчитися розуміти його й чути.

«Мені ще й досі іноді говорять, щоби я йшов працювати з тими пацієнтами, які «мають шанс», хоча мій досвід з паліативними хворими вже 25 років, – розповідає Пітер Ніланд. – І я точно знаю, що має значення виключно позиція і віра в те, що моя робота приносить користь. Бо насправді так і є».

Лікар акцентував на тому, що фізіотерапевт у своїй практиці буде використовувати здебільшого дуже прості засоби, а в основі його роботи має бути насамперед повага до людської гідності.

«Від цього шанси на ефективні результати в роботі як з пацієнтом, так і з його родичами лише зростають», – зазначає Пітер Ніланд.

Про важливість командної взаємодії, тісне партнерство та комунікацію команди фахівців, що задіяні у процесі реабілітації, німецький лікар говорив під час демонстрації чи не кожного прикладу зі своєї практики, яких на рахунку лікаря без перебільшення – тисячі.

До теми: у Франківську дітей вчили не боятися лікарів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!