Франківськ отримав 133 мільйони за користування комунальними ресурсами

Майже 133 мільйони гривень надійшло у минулому році до Івано-Франківського бюджету за користування комунальними ресурсами.

Про це міський голова Руслан Марцінків повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі.

“Це кошти від оренди, приватизації, продажу комунального майна, земельних ресурсів, земельного податку тощо. Мушу визнати, що результат непоганий. Але головне завдання – це раціональне використання ресурсів для наповнення міського бюджету”, – каже мер.

Так, з приватизації комунального майна бюджет поповнився на 11 мільйонів гривень. А загалом за 2019 рік укладено 465 договорів оренди комунального майна на суму 16 мільйонів гривень. Майже 15 мільйонів надійшло з продажу земельних ділянок, в тому числі з аукціону.

Що стосується орендної плати, то станом на 1 січня діє 866 договорів оренди, річною вартістю майже 48 мільйонів гривень. А за минулий рік надійшло 56 мільйонів орендної плати за землю. Земельний податок становив 34 мільйони. За 60-ма адресами направлено претензії, а ще за користування 32 ділянками готуються позови до суду. Це загалом на суму понад один мільйон.

Як повідомив директор департамент комунальних ресурсів Ігор Гриненько зараз близько 30% земель ще не задіяні. Тож варто посилити роботи щодо продажу земельних ділянок з аукціону, передачу їх в оренду, а також проводити інвентаризацію земель та оновити грошову оцінку.

“В першу чергу, варто переглянути оціночну вартість саме у селах ОТГ – вона там давно не оновлювалася. Адже зараз наша територія збільшилася більше, як у два рази. Тому важливо працювати у цьому напрямку”, – наголошує мер.

Читайте також: на Прикарпатті державі повернули землю вартістю понад 5 мільйонів

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!