Франківськ замовив аудит проєкту нового моста – Марцінків каже, що на нього намагались впливати

В Івано-Франківську під час оперативної наради у міського голови Руслана Марцінківа розповіли про будівництво нового моста на Пасічну, його розв’язок та аудит проєкту.

Представник ГО «Українська асоціація аудиторів безпеки автомобільних доріг» Костянтин Щербаченко розповів, що аудит здійснюється за вісьмома критеріями: функція дороги, поперечний профіль, траса, перехрещення та перемикання, об’єкти сервісу, незахищені учасники руху, знаки та розмітка, придорожні елементи.

«Після того як ми надаємо свої пропозиції та зауваження, її розглядають замовники та проєктанти», – каже Щебаченко.

За його словами, вони запропонували запобігти змішуванню функцій моста та розв’язки: транзитної й локальної. Мовляв, новий міст має виконувати тільки локальну функцію, а транзитний рух слід залишити старому мосту.

Щодо поперечного профілю, то аудитори запропонували переглянути ширину смуг руху, щоб заспокоїти швидкість руху та облаштувати велосипедні доріжки.

Звернули увагу аудитори на те, що є місця, де можливе накопичення води. Там важливо забезпечити водовідведення.

«Проєкт передбачає дощову каналізацію, але ми її правильність не перевіряємо. Надіємось, що вона виконуватиме свої функції», – наголошує чоловік.

Найважливіше питання аудиту – перехрещення і перемикання. Мовляв, рух, який виходить з мосту перехрещується з рухом на “Новій Надрічній”. Через це є ймовірність аварій. Аудитори запропонували закрити поворот з “Нової Надрічної” на “Стару Надрічну” і спрямувати рух з мосту на кільцеву розв’язку.

Щодо об’єктів сервісу, то в межах моста на Пасічну – їх багато, каже Щебаченко. Тому в проєкті необхідно враховувати під’їзд до них. 

Також аудитори звернули увагу, що біля кладовища планують зробити стоянку. Проте на їх погляд, розташування авто цій стоянці буде небезпечне, водії муситимуть виїжджати заднім ходом і відповідно не бачитимуть машини. Тому вони запропонували перепланувати виїзд з іншої сторони, щоб водії бачили всі транспорті засоби.

“Також важливо спрямувати велосипедистів ще до виїзду на міст правильно, щоб вони не потрапили в смугу руху і не виїжджали на Надрічну в інтенсивному потоці машин”, – сказав Щебаченко.

Були зауваження в аудиторів щодо деяких дорожніх знаків. Мовляв, людям не з міста важко буде орієнтувати в них.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків зазначив, що вони врахують зауваження та пропозиції. Також він зазначив, що під час аудиту, на аудиторів був тиск. Їм дзвонили й казали, щоб дали висновок, що міст небезпечний.

За словами мера, незабаром він має зустрітися із китайськими колегами щодо допомоги у будівництва моста.Також зустрічі мають відбутися з ЄББР та шведським партнерами.

До слова: польські інженери назвали проєкт нового моста на Пасічну у Франківську дорогим і небезпечним

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!