Франківські активісти з’ясували, наскільки розкішно живуть судді

  • Сьогодні, 8 вересня, в Івано-Франківську активісти ГО “Центр Політичних Студій” презентували аналіз відповідності стилю життя до задекларованих доходів Прикарпатських суддів.

    Протягом шести місяців аналітики організції формували профайли судів та моніторили декларації суддів 20-ти Прикарпатських судів. Вдалось перевірити майже дві сотні суддівських декларацій та порівняти задеклароване майно із тим, що вказане в реєстрах нерухомого та рухомого майна. Протягом останнього місяця опублікували аналіз декларацій суддів 16-ти прикарпатських судів.

    Читайте також: Прикарпатські судді не декларують своє майно: аналіз статків та стилю життя

    Часто активісти знаходили ділянки, автомобілі та квартири, не вказані в деклараціях суддів.

    “Для аналізу декларацій ми виробили єдиний, досить простий механізм”, – стверджує аналітик проекту Михайло Джогола, – “Ми переглядали декларації суддів за останні три роки, порівнювали дані з тими, що знаходили в реєстрі нерухомого майна та реєстрі МВС. Якщо виникали якісь неточності – брали коментарі в суддів”.

    За його словами, близько 20 суддів – умисно чи ні – допустили помилки в деклараціях. Активісти подаватимуть скарги до правоохоронних органів.

    Проте, стверджують активісти, не завжди просто сконтактувати із суддями.

    “Ми попередньо надсилали запити в суди, з проханням надати контакті номери телефонів. Майже у всі суди надали стаціонарні номери, за якими то не брали трубку, то казали, що суддя у відпустці, а передзвонити йому не можуть, або робили нам своєрідний квест “Передзвони з кабінету в кабінет”, – розповідає керівник проекту Віталій Світлик. – Проте, після виходу статей з нами виходили на зв’язок досить швидко”.

    Тим суддям, в яких задеклароване майно не відповідало вказаному в реєстрі активісти пропонували надати власні витяги, завантажені за їх ідентифікаційними кодами.

    “Ми мусимо діяти згідно чинного законодавства, тобто не можемо використовувати персональні дані суддів для пошуку інформації, – пояснює Віталій Світлик. – Ми робили запит на прізвище, ім’я і по-батькові суддів, а оскільки реєстр мінюсту не досконалий – могли бути неточності. Ми вважаємо, що якщо суддя не має що приховувати, то може надати таку інформацію”.

    Далі в планах активістів здійснення аналогічного моніторингу декларацій суддів Господарського, Апеляційного, Адміністративного та Івано-Франківського міського суду, проведення круглого столу та навчань для журналістів та активістів. Усі напрацьовані матеріали, новини а також біографії та декларації прикарпатських суддів можна переглянути на сайті проекту – http://www.sud.if.ua/

    Аналіз Роботи прикарпатських судів – в рамках реалізації проекту «Посилення спроможності громадянського суспільства в регіонах України впливати на органи Державної влади та місцевого самоврядування з метою прискорення реформ».

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!