Франківські депутати звернулись до президента через «формулу Штайнмаєра»

Сьогодні, 9 жовтня, в Івано-Франківську відбулось позачергове засідання сесії міської ради. Під час неї депутати звернулись до керівництва країни щодо недопущення запровадження особливого статусу окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Звернення зачитав депутат міськради Андрій Строїч. У ньому йдеться про те, що депутати Івано-Франківської міської ради, виступають проти плану президента України Володимира Зеленського реалізувати «формулу Штайнмаєра».

«Жодного особливого статусу територій України в умовах війни бути не може. Підписання «формули Штайнмаєра» це капітуляція та здача національних інтересів України, бо за Законом України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей»:

1. Російським окупантам гарантується амністія;

2. Узаконюється режим «сприяння» для російської мови і знищення української мови;

3. Надасться імунітет депутатам, «обраним» під контролем терористів;

4. Терористи призначатимуть керівників органів прокуратури і суддів, а самі стануть «народною філією», підпорядкованою виключно місцевій владі;

5. Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих районів Донбасу з регіонами Росії, чим, по суті, визнається сам факт відсутності реального кордону з РФ;

6. У Державному бюджеті України щороку передбачаються захищені видатки на державну підтримку соціально-економічного розвитку ОРДЛО, обсяг яких не може змінюватися при здійсненні скорочення затверджених бюджетних призначень», – пояснюється у зверненні.

На думку франківських депутатів, введення в дію Закону про особливий статус Донбасу – це однозначний сигнал всім антиукраїнським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе «особливого статусу» і диктувати Україні свою волю.

Це однозначний сигнал світові, що про долю України треба говорити з Москвою, а не з Києвом.

Це прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, продовження війни на покоління й покоління з метою знищення нашої держави. Враховуючи викладене вимагаємо Івано-Франківська міська рада вимагає від президента України:

1. За жодних умов не допустити надання «особливого статусу» окупованим територіям ні за так званою «формулою Штайнмаєра», ні шляхом внесення змін до законодавства України.

2. Проводити вибори органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях лише після повної деокупації.

3. Домогтися реальних кроків на підтримку України від держав, які декларували безпеку та недоторканність кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї.

Активістка Наталія Сербин зауважила, що краще, щоб цю заяву зачитував міський голова міста Руслан Марцінків, а не депутат Андрій Строїч. Також вона запросила всіх людей, депутатів, мера на недільне віче, яке відбудеться під “Білим будинком”.

Нагадаємо: Коломийські депутати висловилися проти «формули Штайнмаєра»

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!