Сьогодні, 10 березня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему: «Реформування екстреної медицини та медицини катастроф».
З 1 січня 2013 року українська «швидка» зажила за новими правилами – набув чинності закон «Про екстрену медичну допомогу». Відтак в усіх регіонах України створені та зареєстровані центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Голова профкому міської станції швидкої допомоги Богдан Венник розповів, що цей закон лобіювався людиною від «Партії регіонів». Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги очолив Володимир Похмурський.
«На той час очолити величезну службу мала людина, яка має спеціалізацію з охорони здоров’я. Однак обласна адміністрація автоматично підписала з ним контракт на п’ять років ОДА», – наголосив він.
Громадський активіст Віталій Чорненький розповів, що у Коломиї Похмурський незаконно звільнив головного лікаря Володимира Дмитрика. Однак той пройшов всі інстанції та дійшов до Вищого спеціалізованого суду, який підтвердив, що його незаконно звільнили. А в Кутах трудовий колектив зібрав підписи і повстав проти Володимира Похмурського.
«До нас звернулися люди, які розповіли, що зверталися до Похмурського, щоб він звільнив головного фельдшера, який використовує підроблений диплом фельдшера, а насправді є акушером. І не справляється зі своїми обов’язками. Вона збирала гроші за переведення диспетчерів на посаду фельдшерів по 700 грн. Загальна сума 3 тис. грн», – зазначив Чорненький.
Директор департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко запропонував поділити дискусію на дві частини: реформування екстреної медичної допомоги і головний лікар Володимир Похмурський.
За його словами кожен в реформуванні хоче бачити позитив. І зараз необхідно створити єдину диспетчерську службу, на яку виділено 1 млн 600 тис. В автомобілях екстреної медицини будуть навігатори і це дасть можливість відслідковувати їх маршрут. А в середині буде камера та консультант.
Однак активіст Роман Островський запитав чи буде у цю диспетчерську службу входити міська служба швидкої допомоги і Калуська.
«Спільна диспетчерська, яка не включає в себе Калуш і Франківськ – це відмивання грошей. Вона має бути спільна для всіх трьох, бо диспетчерська під одного Похмурського – це відмивання грошей. Тому не робіть дурниць, ну є ж логіка людей. Вирівняйте це в області. Якщо ви це не можете зробити, то вийдіть в ефір і скажіть чому ви не можете цього зробити. Не бійтеся!», – закликав Роман Островський.
Проте Матейко запевнив, що це буде єдина диспетчерська служба, в яку буде входити і місто Івано-Франківськ, і Калуш.
Заслужений лікар України Оксана Манюх зазначила, що для об’єктивності треба послухати і другу сторону, тобто людей, які представляють Володимира Похмурського.
«Сьогодні українська медицина на такому етапі, що мусить бути реформована. У нас ніякі реформи не проходять гладко. Тому медицина буде йти цими тяжкими сходинками. Я з Похмурським особисто не спілкувалася і його професійні якості не можу оцінити. Сьогодні ми слухаємо одну сторону, але для об’єктивності треба послухати і другу сторону. Відношення до людей має бути людським, ми маємо ставитися з гідністю і повагою один до одного», – резюмувала вона.
Нагадаємо, що франківчанка Марія Козакевич кинула виклик Матейкові, який не бачить сенсу вкладати гроші у ремонт перинатального.