Франківцям презентували фільм про художника Казимира Малевича.

Сьогодні, 22 березня, відбувся показ документального повнометражного фільму «Малевич» Володимира Луцького. В Івано-Франківську стрічку презентує кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський.

Фільм приурочили до 140-річчя з дня народження Казимира Малевича.

Багато спеціалістів вважають його одним з десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років наперед. Відомий на весь світ художник є вихідцем саме з України.

«Малевич писав щоденник українською, листувався українською, він був арештований і зазнавав тортур. Малевич багато років не малював а лише викладав, проробляв свою техніку»,- розповідає про художника кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський.

Фільм, який сьогодні показують франківській публіці зосереджений саме на українській частині його творчості, до цього мало вивченій.

«Ця постать є загадковою. Ми прийняли рішення, щоб самим побачити і відчути через фільм, як багато ми маємо талановитих вихідців з України. Ці люди творили і творять історію світового мистецтва, кінематографа, літератури»,- зазначає Володимир Федорак, Начальник головного управління туризму і культури ІФ ОДА.

Фільм про Малевич створювали у міжнародній копродукції між українською компанією Fresh Production Group (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), і за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії. Всеукраїнська прем’єра фільму відбулася 21 лютого в столичному клубі Bel étage за підтримки Держкіно.

Нагадаємо: Фільм про франківських комунальників отримав три нагороди на кінофестивалі в Італії

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!