Франківцям розповіли, чим цьогоріч дивуватиме “Свято ковалів”

Сьогодні, 26 квітня, в Івано-Франківську анонсували проведення XVII міжнародного фестивалю ковальського мистецтва “Свято ковалів”.

Воно пройде з 3 по 5 травня. На фестиваль завітають учасники з двадцяти країн: Австралії, Бельгії, Британії, Ізраїлю, Італії, Китаю, Люксембурга, Мексики, Молдови, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, США, Туреччини, Франції, Чехії та України.

Організатори фестивалю вирішили привернути увагу учасників та гостей до проблем екології, а саме – зниклих рік. Тож на площі Бастіону відбудеться кування якорів, котрі доповнять концепцію інсталяції Валеріана Федоряка “Зниклі ріки”.

“Свято ковалів – справжня візитівка Івано-Франківська. Нас по ньому вже впізнають і в Україні, і за її межами – ми вибороли це право. В нашому місті відбувається чимало дійств, але “Свято ковалів” – фестиваль особливий і знаковий. Подія йде на користь місту”, – розповів міський голова Руслан Марцінків.

Цей рік для фестивалю особливий, адже організаторами заплановане проведення першої в Україні міжнародної науково-практичної конференції “Художній метал. Візії майбутнього”. Також вперше відбудеться міжнародна виставка сучасної металевої скульптури “Vox. Ferrum” та скульптурний пленер “Ангели нашого міста”.

“Ми щороку намагаємось зробити “Свято ковалів” ще привабливішим і ще цікавішим, додати якісь нові та незвичні події. Відбувається процес відродження ковальства, хоча воно зараз і в кризовому стані – адже на часі більше прості форми, стиль “лофт”. Але ковалі завжди шукають своє місце під сонцем, тож знайдуть його і зараз”, – сказав організатор фестивалю Сергій Полуботько.

Він додав, що в рамках фестивалю буде відбуватися збір коштів для українських моряків, які зараз перебувають у російському полоні. Пов’язано це з тим, що одним з учасників стане Дмитро Ейдер – батько полоненого моряка Андрія Ейдера.

В рамках “Свята Ковалів” відбудеться шоу “Нічне кування”, міжсекторальне співробітництво медіа-артистів, музикантів та ковалів. Дійство пройде на вул.Лесі Українки, між сквером Руської трійці та Медичним університетом.

Читайте також: Подарунок ковалів: до Івано-Франківська “прилетіли” металеві птахи

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!