Франківцям розповіли, як власні навики, зацікавлення та досвід перетворити в унікальні проекти

23 вересня в Івано-Франківську, в рамках проекту “Міські гранти” відбулась презентація проектів фундації соціальних інновацій “З країни в Україну”. Присутні змогли послухати розповідь про проблеми та перспективи у створенні нових просвітницьких проектів.

Спікером був Денис Блощинський – соціальний інноватор, співзасновник фундації “З країни в Україну”, громадський активіст, музикант, фронтмен гурту NESPROSTA, співзасновник Alfa Jazz Fest. Він розповів, зокрема, як починалась його діяльність.

“Все починається з культури та з освіти. Ми можемо дуже багато говорити, які ми чемні та кльові люди, але продукти нашої діяльності завжди говорять краще за нас. Вчився я на інженера, і вже за рік зрозумів, що мені не вистачає творчої складової в житті. Відвідавши кілька бардівських фестивалів, я усвідомив, що хочу створювати щось своє – гуртом, з друзями, наприклад, запрошувати артистів чи займатися музикою”, – зазначив Денис Блощинський.

За його словами, освіта – це дуже важливо, адже вона допомагає перетворити безлад у своїй голові на логічну структуру, яка зможе ефективно працювати. А навчатись потрібно все життя.

“Найбільш правильний спосіб зробити щось – побачити проблему і придумати, як її вирішити. Тоді ми побачимо всі можливості ідеї. Зокрема, прогресивний освітній проект “Відкривай Україну” ми зробили в 2014 році. Його суттю була нова форма навчання дітей – проведення лекцій в різних містах України, онлайн-спілкування учасників проекту, а в кінці – створення учнями власних проектів під керівництвом менторів. Дітям розповідали про літературу, моду, кінематограф, візуалізацію. Участь у цьому проекті взяли 1607 підлітків та 120 вчителів, він був дуже популярним. Одного разу в нас “впав” сайт, після чого айтішники пояснили, що на нього за день зайшло 48 тисяч унікальних відвідувачів. Тоді ми зрозуміло, що йдемо правильним шляхом”, – розповів лектор та додав, що головне – не боятись робити те, що вважаєш правильним.

Іншим заходом, ідею якого придумав Денис Блощинський, став мандрівний культурно-просвітницький фестиваль “З країни в Україну”.  Це свято, що прокотилось одинадцятьма містами Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей, отримало гасло “Люди змінюють людей”. Його було започатковано, щоб об’єднати та пробудити діяльність локальних міських громад, максимально допомогти їм наповнити свої міста атмосферою єдності, підтримки та відчуттям українського духу. З фестивалем мандрували гурти КАРНА, “NESPROSTA”, VrodaRodu, SWEETLO, Смолова Галерея, Атом і Фантом та інші.

dsc_8406 dsc_8409 dsc_8410

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!