Гібридний тризуб

Гібридна війна Росії проти України в активній фазі вже шостий рік. Мабуть, ми надто звикли до подібного стану відносин з агресивним сусідом, навіть часом не помічаємо його. Проте події минулого тижня підтвердили, що війна триває.

Лише протягом минулого тижня загинули шестеро українських воїнів на Донбасі, четверо з них – морські піхотинці під Павлополем. Їхня смерть стала імпульсом до пожвавлення дипломатичної активності Володимира Зеленського, який з наполегливістю, вартою кращого застосування, почав ініціювати засідання Нормандського формату на вищому рівні. І справа тут навіть не у людожерській поведінці Путіна, який спостерігає за діями Зеленського з погано прихованим задоволенням, питання в іншому – з чим офіційний Київ на тлі нинішніх настроїв у Берліні та Парижі збирається виходити на переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі та яким є потенціал підтримки української позиції.

Росія ж продовжує використовувати у власних цілях колаборантів, двоє з яких – Владислав Дейнего та Ольга Копцева – дозволили собі не лише опинитися на українському боці лінії розмежування біля Станиці Луганської, але і висловлювати вголос якісь претензії. Подібні персонажі завжди нахабніють, коли не отримують належної відсічі максимально швидко та промовисто. І не встигла ця «солодка парочка» сепаратистів забратися зі Станиці, як так званий керівник самопроголошеної ЛНР Пасічник запросив Зеленського на переговори до Луганська, навіть гарантував йому при цьому безпеку.

Кремлівську партитуру цинічно виконують на лише на Донбасі. У Києві побував головний редактор популярної радіостанції «Ехо Москви» Алєксєй Вєнєдіктов, який начебто має наміри відкрити українське бюро власного дітища. Показово, що вже на цій стадії йому – штатному прокремлівському лібералу – почали заважати чинні на сьогодні мовні квоти. Суттєве зменшення мовлення російських телеканалів та використання російських соцмереж, що відбулося протягом останніх років, не лишилося у Кремлі непоміченим, тому Вєнєдіктову доручили перевірити ґрунт у Києві. Шкода, що російський радіогуру цього разу не вдягнув шубку прес-секретаря російського МЗС Захарової, у яку він з кокетством кутався у Нью-Йорку кілька років тому.

Росія не має намірів дати Україні спокій, навпаки – цілком спроможна гібридним тризубцем штрикати державу, демократичний розвиток якої у Кремлі вважають загрозою для себе. Тому нашому суспільству та державній владі не можна розслаблятися, адже Україна виграла низку протистоянь, проте не здобула остаточної перемоги у гібридній війні. Вона – перемога – не буде гучно проголошена, адже і війна залишається неоголошеною, а полягатиме у вступі України в НАТО як демонстрації входження до євроатлантичної спільноти.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!