Гіпохлорид безпечніший за хлор: у Чернієві розповіли, як знезаражують воду

  • Сьогодні, 20 липня, на Черніївському комплексі водоочисних споруд, що в с.Черніїв розказали, як знезаражують питну воду за допомогою електролізної установки.

    Начальник Черніївського комплексу водоочисних споруд Володимир Сисак розповідає, що з 2012 року Івано-Франківськ не залежить від Дніпродержинська, бо сам знезаражує воду.

    “Коли ми почали самі очищувати воду, то за економічними показниками це було вигідно. Гіпохлорид ми використовуємо тільки для себе”, – додає Сисак.

    Він пояснює, що підприємство не має права продавати гіпохлорид.

    “Ми працюємо на попит. І вся вода відповідає санітарним нормам. Гіпохлорид взагалі безпечніший за хлор. От наприклад, рідкий хлор небезречний для життя і здоров’я людей. Від нього ми відмовились ще у 2012 році”, – додає керівник.

    Є і інші альтернативи очистки води, але це дуже дорого. Установка, яка зараз на КП, працює вже шість років і при правильному використані протримається ще років десять.

    Аналіз води роблять у лабораторії. Лаборант Оксана Данилюк каже, що кожні дві години вони перевіряють воду і хлор у резервуарі. Контролюють якість води безперервно – у чотири зміни.

    “Відколи ввели новий реагент, то змінилась якість води. Вона очищається краще і швидше”, – додає жінка.

    Прес-секретар КП “Івано-Франкіаськводоекотехпром” Володимир Шпег розповідає, що вода поступає з двох річок. Якщо у річках вода мутна, то її забирають із відстійників.

    “У нас є резервуари чистої води. Під час повені воду ми беремо звідси, її вистачить десь на 10 днів”, – пояснює Шпег.

    Читайте також: У Рогатині на місці водоканалу знайшли масові поховання євреїв

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!