Голова ІФОО КВУ розповів чого слід очікувати в день виборів міського голови Івано-Франківська

Сьогодні, 13 листопада, на прес-конференції члени Івано-Франківської обласної організації «Комітет виборців України» висловили свої очікування стосовно недільних виборів у другому турі на посаду міського голови Івано-Франківська.

Зокрема, вони зазначили, що основною загрозою є мала явка виборців. «Найгірша ситуація в неділю – низька явка виборців», – зазначив голова ІФОО КВУ Максим Лесюк.

«КВУ закликає виборців прийти на виборчі дільниці в неділю і проголосувати. Прийдіть та проголосуйте, щоб не сталося, що 1/4 виборців Івано-Фраківська вибрала міського голову», – додав Лесюк.

Загроза полягає в тому, що при низькій явці виборців, кандидата, який переможе за підсумками другого туру, обере третина мешканців міста, а це не вважається інтересом усіх іванофранківців.

«Це основна і найгірша загроза для Івано-Франківська», – зазначив голова ІФОО КВУ.

Другою загрозою є провокації на дільницях у випадку рівної кількості голосів за кожного кандидата. «Можливо, що члени виборчої комісії встануть і вийдуть з виборчої дільниці, щоб не підписувати протоколи підрахунку голосів», – додав Лесюк.

«Ми вже маємо інформацію, що штаби кандидатів займатимуться мобілізацією виборців, тобто обдзвоном виборців», – заявив голова ІФОО КВУ.

Проте члени КВУ зазначили, що вони ще не знають у якій саме формі це відбуватиметься: у формі політичної мобілізації, чи політичної агітації. Можливі факти підкупу виборців, які мали місце на попередньому турі виборів.

«Сподіваюся, що нам вдасться зафіксувати такі факти і відповідно оприлюднити та передати таких людей працівникам правоохоронних органів», – зазначив Максим Лесюк.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!