Хор з Прикарпаття колядував і щедрував для патріарха Філарета

Обрядовими піснями, карпатськими колядками і щедрівками напередодні святого Водохреща віншував Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета козацький хор «Заграва» із Богородчанського району Івано-Франківської області.

Колектив, яким керує заслужений діяч мистецтв України Микола Гуменяк, привіз із гірського краю до столиці багато величальних пісень, в яких архаїчні мотиви переплелися з біблійними, пише “Голос України”.

Магічні традиції колядування і щедрування на Прикарпатті збереглися, мабуть, краще, ніж у будь-якому іншому регіоні України. Тут кожне гірське село, кожне містечко має свої мелодії та сюжети новорічно-різдвяних обрядових пісень. Як розповів генеральний суддя Всеукраїнського козацького товариства Василь Гринів, виконали їх Михайло Уманців, Микола Михайлишин, Петро Аршавський, Роман Матулюк, Микола Пашинський, Сергій Гуменяк, Олександр Шевчук та інші.

В резиденції патріарха заспівали козаки й про Україну, а на поклін — «Многая літа».

Колядував і щедрував хор «Заграва» і у Михайлівському Золотоверхому соборі, що в центрі Києва. Парафіяни храму запросили прикарпатців завітати до них і наступного року.

Раніше “Галицький кореспондент” писав, що на Водохреща десятки франківців скупались у крижаній воді.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!