Християни західного обряду відзначають Великдень

Сьогодні всі католики, а також вірмени відзначають Великдень.

Тисячі вірян західного обряду в ніч на неділю, 27 березня, зібралися у головній святині Римо-католицької церкви – Ватикані, де у базиліці святого апостола Петра Папа Римський Франциск провів богослужіння напередодні свята Великодня. Богослужіння розпочалося о 21:30 за київським часом, повідомляє УНІАН.

Після богослужіння, папа Франциск очолить процесійну ходу зі свічками до базиліки. У день самого свята Великодня (за григоріанським календарем) на площі перед базилікою святого Петра у Ватикані понтифік відправить урочисту пасхальну літургію, після якої звернеться з традиційним посланням “Urbi et orbi” (місту та світу) різними мовами світу.

1367354614_729x547

Великдень – це так зване перехідне свято, оскільки дата для кожного року окремо обчислюється за місячно-сонячним календарем.

У західних і східних християн це свято часто не збігається. Наприклад, в цьому році православні християни та інші церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначать Великдень 1 травня. У 2017 році східні і західні християни відзначатимуть це свято разом.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!