Іноземні студенти щороку вливають в економіку України 504 млн доларів

Іноземні студенти щороку вливають в економіку України 504 млн доларів.

Кожен зі 63 тисяч іноземних студентів платить орієнтовно 2 тис. доларів за навчання і статистично ще три такі суми на інші потреби. Про це, у ході проведення III Національного форуму “Бізнес і університети” сказав заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“За сьогоднішнім курсом це десь 11 млрд грн., а це майже повна сума фінансування державної вищої освіти в Україні”, – зазначив заступник.

За даними Олега Дерев’янка, держава виділяє на фінансування вищої освіти загалом 16 млрд грн на рік.

Разом з тим, показник надходжень від іноземних студентів може бути і вищим. За оцінкою Центру розвитку корпоративної та соціальної відповідальності, кількість іноземних студентів в Україні у 2013-2014 роках становила майже 70 тисяч, або 4,1% від загальної кількості (1,724 млн).

За словами заступника міністра освіти і науки, освіту можна розглядати як економічну категорію і як галузь, що має експортний потенціал. Зокрема, залучення більшої кількості іноземних студентів надасть можливість принести ще більше коштів економіці країни безпосередньо, не лише через підготовку чи розвиток людського капіталу.

1435_i

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!