Івано-Франківщина візьме участь в спорудженні пам’ятника “Чортківська офензива”

Вчора, 1 листопада, голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук разом зі своїми колегами з Львівщини та Тернопільщини підписав меморандум щодо спорудження пам’ятника з нагоди 100-річчя наступальної військової операції УГА «Чортківська офензива».

Підписання документу відбулося в рамках відзначення 100-річчя з дня створення Західноукраїнської Народної Республіки та Листопадового чину.

З огляду на спільний інтерес сторони зобов’язуються спільними зусиллями встановити пам’ятник у м. Чортків Тернопільської області з нагоди 100-річчя військової наступальної операції Української Галицької Армії.

«Чортківська офензива» – це історія столітньої пам’яті, відданості та служінню державі. Це історія, яка сьогодні підкреслює міць нашої державності», – наголосив перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Також, очільник Прикарпаття розповів про зародження ідеї створення цього меморіалу.

«Сьогоднішній захід став ще однією складовою процесу збереження пам’яті про подвиги відомих українців, спільної боротьби за становлення української державності на території Західної України», – зазначив голова Івано-Франківської облдержадміністрації  Олег Гончарук.

Довідково: Чортківська офензива (Чортківський наступ) або Червнева офензива – історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918 – 1919 роках. 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту більш як 100-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.

Читайте також: В Івано-Франківську встановлять пам’ятник Степану Пушику

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!