Калуш забезпечений безкоштовною вакциною від кору для дітей

У міському центрі з надання первинної медико-санітарної допомоги у Калуші є 450 доз вакцини від кору. Цього достатньо для забезпечення вакцинації дітей за календарем щеплень.

Головний лікар Калуського міського центру Михайло Гаврилишин каже, що безкоштовно вакциною, яка була придбана коштом державного бюджету, щеплять лише дітей. Дорослі повинні купувати вакцину самостійно, пишуть “Вікна”.

Ажіотажу на вакцинацію у зв’язку зі спалахом захворюваності на кір калуські медики не спостерігають. А чимало батьків попри загрозу, відмовляються від щеплень, зазначає Михайло Гаврилишин:

«Наші працівники телефонують батькам, нагадують, що треба  зробити щеплення. А батьки ці заклики ігнорують і до нас не приходять».

Нагадаємо, що епідемічна ситуація щодо захворюваності кором на Калущині залишається складною та напруженою. За одинадцять місяців року у нас зареєстровано 211 випадків кору проти 46 випадків у минулому році. Востаннє такий спалах кору був у 2012 році. Тоді на Калущині захворіли 358 осіб.

49% від усіх, хто захворів на кір у 2018 році були не щеплені, ще 23% отримали лише одне щеплення. За календарем щеплень потрібно отримати два щеплення від кору – у віці рік і шість років. За десять місяців поточного року виконання плану щеплень проти кору по місту та району не перевищує 65 %.

Читайте також: У Франківську залишилося 72 дози вакцини проти кору. Наразі за державні кошти вакцинують лише дітей, дорослі можуть отримати щеплення у приватних амбулаторіях.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!