Калуський “Карпатнафтохім” планує збудувати нову установку

  • Калуський “Карпатнафтохім” планує збудувати нову установку. Підприємство буде виробляти оксид пропілену.

    Сировина – пропілен, який вже виробляють на підприємстві – його постачатимуть з цеху піролізу трубопроводом та перекис водню, який доставлятимуть сюди автоцистернами.

    На сайті Міненерго оприлюднено повідомлення «КАРПАТНАФТОХІМу» про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля будівництва нової установки з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості, інформують “Вікна”.

    Будівництво установки з виробництва оксиду пропілену планується здійснювати на території ТОВ «Карпатнафтохім» в межах орендованої земельної ділянки, на площі близько 1500 кв. метрів. Майданчик розташований в південно-західній частині території ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», біля залізничної станції підприємства. На майданчику розмістять установку з виробництва оксиду пропiлену та склад перекису водню.

    Загальна площа забудови установки становить близько 177 кв. метрів, її висота – близько 36 м. Склад перекису водню передбачено розмістити на незабудованій ділянці, поряд з існуючим складом їдкого натру, його максимальна ємність –  240 куб. метрів. Перекис водню зберігатимуть у трьох наземних резервуарах по 80 куб. метрів кожен, один з яких – аварійний.

    Склад оксиду пропілену матиме максимальну проектну ємність – 320 куб. метрів, готова продукція буде зберегтися у чотирьох наземних резервуарах по 80 куб. метрів кожен.

    Відвантаження оксиду пропілену заплановано в залізничних цистернах, для цього тут встановлять нові насоси.

    Потужність установки з виробництва оксиду пропілену становить 2 700 тонн на рік, потреба у сировині – 2000 тонн на рік пропілену і майже 3 000 тонн на рік 60-ти відсоткового розчину перекису водню.

    Оксид пропілену — безбарвна прозора рідина з ефірним запахом. Є отруйною речовиною, має цитотоксичну та мутагенну дію. Оксид пропілену є пожежо- і вибухонебезпечним. Здебільшого використовується як сировина для виробництва поліуретанових пластмас та пропіленгліколю.

    На офіційному сайті ТОВ «Виробнича група Техінсервіс» (інжинірингова і машинобудівна компанія з головним офісом у Києві) зазначено, що саме ця компанія є розробником та проектувальником нової установки. Запуск установки заплановано на червень 2019 року.

    До теми: Калушани взяли участь в «Армії добра» у Кременчуці

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!