Карпатський нацпарк після карантину відкриє чотири нові маршрути

У Карпатському національному природному парку після карантину туристів запросять на чотири нові маршрути.

Про це повідомив начальник відділу рекреації Карпатського НПП Микола Панчук, пише “Укрінформ

“Ми маємо сьогодні промаркованих вісім маршрутів. Плануємо відкрити ще чотири нові та відновити роботу парку з 1 червня”, – розповів Панчук.

За його словами, перший маршрут, який вже узгодили з науковцями, пролягає на гору Піп Іван через село Дземброня. Його протяжність – близько 10 км.

“Він вважається важким, бо досить довгий. Також він є пізнавальним, бо відкриває чудовий краєвид на Чорногірський хребет. У нас сьогодні є маршрут на Піп Іван через високогірне село Шибене. Ми хочемо закільцювати цей шлях, бо люди люблять підніматися однією дорогою, а повертатися – іншою”, – зазначив Панчук. 

Другий маршрут теж має протяжність 10 км і пролягає від Вороненка до полонини Лабєска, що у Ворохті. За словами начальника відділу рекреації Карпатського НПП, він не важкий і водночас дуже зручний для туристів, які приїжджають до Карпат потягом. Подорож починається відразу від залізничної станції Вороненка, що у селі Яблуниця. Звідти також можна вийти на гору Говерла. Маршрут відкриває чудові краєвиди на Закарпаття, бо пролягає на межі двох областей.

Третій маршрут “Ворохта – полонина Борсучина”. Тут туристи можуть подивитися, як виготовляють овечий сир, та покататися на конях.

Четвертий маршрут, інформує Панчук, починається в Микуличині й пропонує дійти до полонини Ліснови. Там гостей чекає екстремальна атракція.

“Це – трасова канатка, яка дає змогу “проплисти” над прірвою майже 500 м. Там плануємо встановити оглядову вежу, бо з того місця відкриваються чудові краєвиди Чорногірського і Горганського хребтів. Ліснови – це наше показове полонинське господарство, де випасають близько 50 овець, виробляють сир і туристи можуть спостерігати за процесом його створення”, – додав Панчук.

За його словами, Карпатський НПП планував відкрити ці маршрути від початку літа. Втім, через карантин, справа трохи затягується, бо їх необхідно промаркувати і забезпечити там прибирання.

Водночас наразі в Карпатах туристів дуже мало, бо не працює залізничне перевезення. Відтак, природа за час карантину очистилась.

“Тепер річки чисті. Пити воду можна в будь-якому місці”, – зауважив Панчук.

Відомо, що сьогодні серед найбільш популярних маршрутів територією Карпатського НПП – “На гору Маковиця”, “Стежка Довбуша”, подорож на Говерлу, до водоспадів Гук та Дівочі сльози, а також подорож до вольєрного господарства.

Карпатський НПП призупинив роботу з туристами 12 березня через запровадження карантину у зв’язку з протидією поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Нагадаємо, в Івано-Франківську з’явився стаціонарний парк диск-гольфу.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!