Кава і вода: чому перше важливо запивати другим

У багатьох кафе разом з кавою подають невелику чашку холодної води. Багато клієнтів дивуються, для чого це потрібно. Тоді як каву справді слід завжди запивати водою.

 

Різниця між розчинною і натуральною кавою

Абсолютно всі кавові напої виготовлені з використанням кавових зерен. Кавове зерно складається з двох елементів – зовнішньої і внутрішньої оболонки. Кожна з них має різний склад. Зовнішня оболонка містить в собі кофеїн, а внутрішня – теобромін.

А ось тут потрібно зрозуміти різницю між декількома видами кави. Якщо кава розчинна, то вона виготовляється виключно з внутрішньої частини кавового зерна. Зовнішня не використовується при виготовленні сублімованої кави і йде на виготовлення медикаментів або енергетичних напоїв. А ось натуральна каву (з мелених кавових зерен) містить у собі як зовнішню, так і внутрішню оболонку. Відповідно, тут наявні обидва алкалоїди – як кофеїн, так і теобромін.

Кава бадьорить і заколисує

Під час вживання кави ці алкалоїди діють почергово. Першим починає працювати кофеїн – у людини підвищується тиск і вона відчуває приплив бадьорості і сил. Але приблизно через півгодини починає діяти теобромін, і відбувається зворотна реакція. Тиск знижується всюди, крім нирок, і людину хилить в сон. Це свідчить про порушення кровотоку. Тому, щоб кровотік був стабільним, при вживанні кави її рекомендується періодично запивати водою.

Налаштуйте ефект за допомогою води

А якщо ви вживаєте розчинну каву, то ні про яку бадьорість взагалі не йдеться. Адже теобромін призводить до бажання поспати. Тому нерідко водії скаржаться на каву, яку купують на автозаправках. Там вона, найімовірніше, є розчинною (оскільки коштує дешевше) і ніяк не сприяє підвищенню бадьорості і припливу сил.

Тому розчинну каву рекомендується запивати водою, щоб не хотілося спати. А водіям взагалі замість такої кави краще пити міцний чорний чай. Кофеїн у ньому теж міститься, а ось теоброміну немає.

Ну, і ще одна причина, пов’язана з особистою гігієною – в складі кави є пігмент, який забарвлює зуби. А змиваючи його кожен раз за допомогою води, колір зубів нескладно зберегти. Тому традиція запивати каву холодною водою має свою логіку і обґрунтованість.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!