Керівникам прикарпатських ОТГ розповіли, де шукати гроші до бюджету

З порівняльними даними щодо наповнення бюджетів ОТГ Івано-Франківщини в частині власних доходів за 2018 рік ознайомилися представники Ланчинської, Переріслянської, Делятинської та Дзвиняцької громад у рамках семінару «Розширення бази оподаткування місцевих податків і пошук додаткових джерел наповнення бюджетів ОТГ».

Такі  семінари для громад, за словами радника з питань місцевих фінансів Івано-Франківського ЦРМС Оксани Швець, дають змогу представникам ОТГ обмінятися досвідом, а також налагодити зв’язок із представниками Державної фіскальної служби.

«Нарощувати власні доходу бюджету – основне завдання громади. Лише з місця видно усі слабкі сторони, можливості пошуку резервів. Окрім того, користуючись аналітичними даними щодо структури доходів бюджетів громад в частині сплати податкових зобов’язань, можна зробити висновки і стосовно напрямків роботи з платниками податків», – вважає Оксана Швець.

Виступаючи в рамках семінару, голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович акцентував увагу присутніх на сприянні фіскальної служби у роботі громад із платниками податків.

«Для цього зараз є можливість громаді офіційно звернутися до ДФС. Зокрема, це стосується сплати податку з доходів фізичних осіб структурними підрозділами підприємств, які знаходяться на території ОТГ, легалізації заробітної плати і повноти сплати акцизного збору», – наголосив він.

Готовність сприяти представникам об’єднаних громад у виявленні додаткових фінансових ресурсів та розширенні бази оподаткування підтвердила і заступник начальника ГУ ДФС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата. Окрім того, мова йшла і про запровадження посад інспекторів праці у громадах.

Також стало відомо, що у 2018 році 23-ма ОТГ області отримано з державного бюджету субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у сумі 58,4 млн гривень.

Нагадаємо, У Дзвиняцькій громаді готуються до впровадження бюджету участі

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!