Присутні ознайомилися з проектом змін до Податкового кодексу України, що підготовлений робочою групою Міністерства фінансів, обговорили проблемні питання в повсякденній роботі бізнесу та підготували свої пропозиції щодо вдосконалення діючого податкового і митного законодавства.
Зокрема, представники громадськості та бізнесу виступили з ініціативою внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлової та нежитлової нерухомості вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг. Запропонували надати право місцевим радам встановлювати пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб, які є власниками будівель господарського призначення, а також відновити пільгу для багатодітних сімей в оподаткуванні житлової нерухомості.
На думку громадськості, доцільним є повернення до диференційованого підходу в питанні оподаткування на доходи фізичних осіб доходу найманих працівників залежно від його розміру, встановлення розподілу сплачуваного суб’єктами господарювання ПДФО за принципом «50/50» між місцевими бюджетами за місцем проживання та за місцем роботи платника податку. Також, запропонували встановити нульову ставку оподаткування ПДФО вартості майна, що успадковується членами членів сім’ї спадкодавця не лише першого, а й другого ступеня споріднення (дід, баба, онуки, рідні брати та сестри).
Щодо «спрощенців», учасники зустрічі висловились за необхідність збереження діючої спрощеної системи оподаткування для суб’єктів малого підприємництва та перегляду граничної суми доходу, що дозволяє її застосовувати, враховуючи індекс інфляції. Доцільними, на думку громадськості, є скасування максимального обмеження нарахування єдиного соціального внеску та відміна збору до Пенсійного фонду з валютообмінних операцій.
Загалом, учасники зустрічі зійшлись на тому, що в сьогоднішніх умовах слід забезпечити стабільність податкового законодавства. Для цього після доопрацювання Податкового кодексу запропонували запровадити мораторій на внесення змін протягом 3-5 років.
Начальник Головного управління ДФС в області Ірина Столярик подякувала учасникам зустрічі за конструктивний діалог та запевнила, що думка представників бізнесу є важливою в діяльності фіскальної служби області, а їхні пропозиції щодо зміни діючого законодавства будуть доведені до керівництва ДФС України та представників депутатського корпусу для врахування при підготовці відповідних законопроектів.