“Кілька годин проживе, а далі на ковбасу”: історія справжньої битви за життя прикарпатського воїна

  • “В обіймах війни” – спеціальний проект сектору комунікації поліції Івано-Франківщини, який розповідає непрості історії наших земляків, що побували на фронті.

    Цього разу героєм обрали Тараса Кравченко – старшого сержанта поліції, спецпризначинця. 40-річний боєць народився у Галицькому районі. Як почалася війна, вирішив не чекати, коли покличуть служити, а самостійно зголосився і пішов вчитися:

    “Тоді я розумів, що є два варіанти: одразу йду або очікую. Але я сам хотів вирішувати свою долю”, – пояснює Тарас Кравченко.

    До війни чоловік працював програмістом і непоганий заробіток мав. Але відсиджуватися дома не хотів, бо мав внутрішній обов’язок. Раніше Тарас служив у внутрішніх військах і за це отримав державну нагороду. Каже, прадід і дідо воювали і він повинен. А початок війни передбачав, зсилаючись на те, що багато читав.

    Коли потрапив на полігон, де тривали трьохмісячні навчання, хлопців вчили “беркутівці”.


    Тарас знав, що певну базу знань отримає, а далі варто покладатися тільки на себе. Чоловік розумів тих, хто так і не вирушив у зону АТО. Впевнений, що не варто себе підставляти ворогу під приціл, якщо не готовий. Війна закинула Тараса в Іловайськ у серпні 2014 року. Про ситуацію в зоні бойових дій прикарпатець небагатослівний: колектив хвалить, їсти було що, тільки на сон часу постійно не вистачало.

    “Ми розуміли, що людина, яка запанікує, загине. Потрібно було думати про себе і команду, заряджаючи патрони і стріляючи. Коли ти робиш свою роботу, час йде спокійніше”, – запевняє він.

    Кожен з них чекав, коли все завершиться. Хлопці за декілька днів вивчили ворога і знали, коли буде атака:

    “Найважливіша зброя, яка у мене є, це моя голова. Бо якщо у тебе є найпотужніша зброя, але ти не вмієш нею користуватися і боїшся вчасно застосувати, то що вона тобі дасть?”, – розповідає Тарас.

    29 серпня бійці виходили з оточення. Їх машину обстріляли кулеметами, а водія вбили. Добре, що в автомобілі верх був відкритим і бійці могли врятуватися, вистрибуючи на ходу. У першій черзі одного чоловіка ворог застрелив. Готувалася друга черга, у якій був Тарас. Коли він вискочив і падав, то думав, що поранення і смерть оминув. В цих декілька секундах навіть не зрозумів, коли куля влучила під самісіньке серце. Кров била струмом вгору, а Тарас, лежачи на землі, чекав кінця. Просив побратимів тікати, а його залишити, щоб і їх не зачепило. В якийсь момент заснув, за 30 хвилин прокинувся і зрозумів, що ще живий. А тим часом кров текла при кожному ударі серця. Тарас ледво поклав пов’язку, випив обезболюючі і міцно притиснув автомат, а болі вже не чув.

  • Думаю, коли людина хоче жити, то медицина безсила. Я ковтав обезболюючі, начепив легеневу пов’язку і розумів, що це ще не кінець”, – згадує воїн.

    Знайшли його за добу сепаратисти. Забрали на базу, зв’язали і грозилися допитом. Запитали лікаря, що з ним буде, а той відповів: “Кілька годин проживе, а далі на ковбасу”. Тоді терористи вирішили ледь живого Тараса обміняти, але якщо до ранку дотягне. Чоловіка питали чи не загнеться і почули у відповідь, що не дочекаються.

    Боєць слово дотримав і коли його обміняли, одразу доправили до вертольота. Тарас знітився і просився до машини, бо так боявся висоти і не розумів, як має перенести ще це. Побратими казали, що часу на машину немає. Вертольотом чоловіка доставили до військового госпіталя, в якому було так багато поранених, що поглядом Тарас не міг зрозуміти скільки їх. Лікарі уже на чолі писали номер пораненого. Тарас добре памятає, що був 121-шим. Йому сказали, що одне ребро роздроблене, а ще три – переломані. А ще порвані м’язи на руці і пошкоджена нога. Лікувався Тарас до Нового року, а потім повернувся у батальйон – програмістику закинув:

    “Людина змінюється, коли йде далі. Головне не повертатися по житті назад. Я вибрав шлях і ним крокую далі”, – каже Кравченко.

    Читайте також: Прикарпатцям автоматично перепризначать житлові субсидії

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!