У період з 2016 до 2019 року охоплення щепленнями серед дітей віком одного року зросло у рази.
Найбільше немовлят вакцинованих проти кору, паротиту та краснухи: щеплення отримали понад 90% однорічних дітей.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за три роки кількість щеплених від кору дітей віком одного року зросла вдвічі: у 2016 році цей показник був менше 45%. Крім планових щеплень, вакцинацію проводили і для тих дітей, які раніше не отримали необхідних доз вакцин
Так, в межах додаткових заходів з імунізації проти кору, за 2017-2018 роки було вакциновано понад 700 тисяч дітей до 18 років.
Зріс рівень вакцинації й від інших хвороб. Якщо в 2016 році щеплення від кашлюку, дифтерії та правцю мали всього 21% немовлят, то сьогодні – втричі більше – 67,5%. Також майже втричі збільшилась кількість дітей, які мають захист від гепатиту В (65,2%). Зросли показники і вакцинованих від туберкульозу – 84% та від поліомієліту – 69,2%.
Утім навіть таких показників недостатньо. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб 95-98% всього населення були вакциновані. Раніше в Україні більше 10 років поспіль щорічно від кору щеплювалися менше 60% дітей. За ці роки кількість невакцинованих лише зростала. Як результат – спалах кору, який триває в Україні від літа 2017 року. За цей час захворіли понад 115 тисяч людей, 39 – померли від ускладнень кору.
Ситуація поступово покращується, зокрема завдяки додатковим заходам з імунізації. Спецоперації з подолання кору вже відбулися у Львівській та Хмельницькій областях, де кількість вакцинованих дітей у школах та дитсадках зросла до 90 та 95% відповідно.
Ще одна причина зростання рівня щеплень – наявність якісних та ефективних вакцин у всіх регіонах від усіх хвороб за календарем.