Книжку письменника з Франківська висунуто на здобуття премії ім. Юрія Шевельова

Нову книжку есеїстики письменника з Івано-Франківська Степана Процюка висунуто на здобуття премії ім.  Юрія Шевельова.

За словами літературного критика Володимира Шелухіна, “це премія, бути кандидатом на здобуття якої – вже висока честь для кожного українського письменника”.

“Канатохідці” – збірка есеїв, яка схвилює кожного, хто вміє читати. У кожному тексті показова рефлексотерапія автора стає рефлексотерапією для читача. Психоаналіз причин і психосинтез наслідків життя, поведінки, врешті, творів визначних митців-«канатоходців» (як українських, так і всесвітньовідомих) туго переплетені разом зі спогадами власного шляху Степана Процюка. Він зі своєю «першою свічкою» пробирається у закамарки нашої свідомості, намагаючись розгледіти всі деталі цієї «кімнати непізнаної чуттєвості» і навіть пояснити їх.

Премія імені Юрія Шевельова – нагорода за художню та наукову українську есеїстику, опубліковану протягом останнього року. Вона відзначає незалежність думки та витонченість стилю і носить імʼя Юрія Шевельова, який започаткував модерну українську есеїстику. Премія заснована у 2013 році Українським центром Міжнародного ПЕН-клубу, Києво-Могилянською бізнес-школою, видавництвом “Дух і Літера” та Українським науковим інститутом Гарвардського університету.

kanatohidtsi

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!