Кодове слово: юним калушанам розповіли, як діяти в небезпечних ситуаціях

Юним калушанам розповіли, як діяти в небезпечних ситуаціях.

Службі у справах дітей, на жаль, доводиться найчастіше захищати дітей від своїх батьків. Реагувати на такі випадки треба, звертаючись у службу або до близької людини.

“Дуже часто представники служби зустрічаються із випадками, коли діти і недоїдають, і живуть в антисанітарних умовах, і піддаються жорстокому домашньому насильству. Надіюся, що серед вас таких немає. Тому якщо ви є свідками або володієте інформацією, що ваші друзі, знайомі, однокласники, сусіди зазнали жорстокого поводження, то  інформуйте  про це службу у справах дітей, або говоріть це своїм близьким людям, яким довіряєте і не боїтеся про це сказати”, – розповіла начальниця служби у справах дітей Леся Дзундза.

Іноді діти, систематично зазнаючи насилля, бояться зізнатися оточуючим про свої проблеми. Тому придумують різні випадки, які б відвернули увагу  від своєї особи.

Про це йшлося на “круглому столі”, який організували з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей Калуська служба у справах дітей та управління освіти міської ради. Його мета — пояснити, де шукати допомоги, як діяти в небезпечній ситуації, вчитися аналізувати ситуації та знаходити правильний шлях виходу з них. На захід запросили лідерів шкільного учнівського самоврядування і представників міського учнівського парламенту, інформують “Вікна”.

Леся Дзундза закликала не бути байдужими до проявів насилля.

“Є такі інциденти, коли дитина систематично ходить у школу з різними синяками і травмами і говорить, що то вона вдарилася, то її хтось штовхнув на вулиці, то вона з велосипеда впала і таке повторюється що три дні чи щотижня. Це повинно наштовхувати на певні роздуми. І коли починаєш втручатися в цю ситуацію, виявляється її б’є мама або хтось інший з родини. Тому не будьте байдужими”, – додала вона.

Коли ж діти або дорослі зіткнуться з насильством, або порушенням прав, то можна повідомити чи звернутися за консультацією від фахівців за номером “гарячої лінії”  0800 500 225 (стаціонар) або 166 111. З мобільного можна телефонувати, навіть коли є “мінус” на рахунку.

Методист міського методичного центру Іванна Гриців у формі діалогу з учнями  розповіла про безпеку під час подорожі. Діти, працюючи у групах, висловлювали свої думки щодо основних причин і наслідків мігрування людей за кордон, а також аналізували мультфільм на тему торгівлі людьми.

Ішлося і про торгівлю людьми. Перебуваючи за кордоном, окрім стандартного пакету документів при працевлаштуванні чи відпочинку, знанні номеру посольства своєї країни, важливо домовитися з рідними про кодове слово. Якщо ви опинилися в небезпечній ситуації і не можете повідомити, що вам погано, ви залишаєте кодове слово, яке б було бажано з позитивним контекстом і яке б знало більшість ваших рідних.

Окрім пізнавально-просвітницьких бесід, учням роздали браслети, зошити-антистрес і розмальовки, на яких містилася інформація про різновиди і методи боротьби з насильством та номери телефонів гарячих ліній з протидії насильства та торгівлі людьми.

До теми: Ґвинтокрил на шкільному подвір’ї: ТСН здійснила мрію маленького прикарпатця

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!