Крапля в морі: на Прикарпатті лікарям виплатять частину боргів по зарплаті

Сьогодні, 2 грудня, в Івано-Франківську відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків.

Депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2019 року. Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів ОДА, розповіла, що за 9 місяців цього року до обласного бюджету надійшло 5 мільярдів 912 мільйонів гривень, що становить 74,1% від затвердженого річного плану.

Основна частина з цієї суми, тобто 5,024 мільярда – це субвенції та дотації із державного бюджету. Власні доходи ж склали 667 мільйонів гривень – це 102.5% від затвердженого плану. А найбільше власних грошей бюджет Івано-Франківщини отримав із податку на доходи фізичних осіб – 545 мільйонів гривень, і це на 22% більше, ніж торік.

“Ми сьогодні зібрали комісію в екстреному порядку, бо кілька днів тому до нас надійшло 26 мільйонів гривень субвенції для медиків. Звісно, це лише крапля в морі, і її не вистачить, але гроші підуть на зарплати медикам. Їх треба терміново розділити, тому ми і зібралися. Загалом нам бракує майже 300 млн на зарплати бюджетникам. Але в Києві обіцяють додати ще. Інакше доведеться скорочувати заклади”, – розповів Микола Палійчук, голова бюджетної комісії.

Депутати проголосували за відповідні зміни до бюджету, які дозволять розділити ці гроші між найбільш проблемними районами Прикарпаття.

Нагадаємо,держава монетизувала пільги для 61 тисяч гривень споживачів газу Прикарпаття.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!