Культ особи: Андрій Кудерський

  • Два роки тому Андрій Кудерський вирішив створити дискусійний клуб польською мовою. Чоловік пішов у бібліотеку іноземних мов в «Арена-центрі» та запитав, чи є у них польський клуб. Як Андрій і передбачав, йому відповіли: «Нема», тому він і запропонував його створити. Наміри в чоловіка були трохи егоїстичні. Раніше він був волонтером у Центрі польської культури та європейського діалогу. Там навчився говорити польською, але з часом без практики почав призабувати цю мову. «Я просто хотів не забути польську й розвиватись, а одночасно допомагати людям вивчити її», – пояснює франківець.

    Тепер любителі польської мови зустрічаються щотижня в неділю о 16:00. Спочатку відвідувачі клубу знайомляться, бо часто приходять «новачки». Потім починається навчання: розбирають задану тему, читають уривки чи вірші, перекладають їх, слухають музику. «Інколи навіть домашнє завдання даю», – каже чоловік. Але загалом зустріч відбувається у формі дискусії. Час від часу в клубі влаштовують не звичні заняття, а тематичні зустрічі. Наприклад, лекції з історії та культурології, передріздвяні зустрічі із концертом. А тепер готуються відзначати День закоханих.

    Андрій каже, що на мовних курсах за два-три місяці вчать того, що можна засвоїти за один. І за це ще й доводиться платити. «Вас навчать певних стандартів, але часто після курсів вільно розмовляти іноземною ви не можете. Ми ж основний акцент ставимо на розмову», – зазначає чоловік. Мовляв, під час спілкування у клубі люди не замислюються над правильністю вимови, а над самим текстом. Так вдається подолати внутрішній страх, що ти чогось не здаєш і не вмієш. Виправляти тих, хто говорить неправильно, Андрій береться вже тоді, коли ті добиваються успіху в спілкуванні. «Хто робить перші кроки, то нехай говорить, як може. Навіть якщо це буде жахливий суржик», – акцентує чоловік. Він наголошує, що люди, які приходять на зустрічі в клубі і починають вивчати мову «з нуля», через півроку починають говорити польською. Андрій переконаний, що завдяки такому навчанню можна досягнути рівня А2.

    У клуб приходять люди, різні за віком: від молоді до старшого покоління. На звичайних зустрічах збирається близько 15-20 осіб, на тематичних – трошки більше. За словами іванофранківця, цим людям цікаво і важливо вчити польську, вони хочуть побачити світ з іншого боку. «Вивчити мову може будь-хто. Інше питання, як вчити і для чого», – стверджує Андрій.

    Людмила ОЛЕНЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!