Культ особи: Михайло Клюєв

Ще у дев’ятому класі Михайло Клюєв почав дивитися кінофільми не просто як глядач, а як критик. Навіть завів собі зошит, де записував переглянуті стрічки і виставляв їм оцінки. «Я не знав, як це правильно робити. Це ж була ще школа, я не мав ні знань, ні досвіду», – каже режисер.

Згодом Михайло закінчив Харківську державну академію культури за спеціальністю «Режисура телебачення». Після цього сім років працював телевізійником: перші чотири в Харкові на новинах і в музичній редакції, а в 2012 році переїхав у Київ. У столиці Михайло Клюєв влаштувався режисером монтажу на телеканал СТБ.

В Івано-Франківську вперше побував ще торік, коли почав зустрічатися із місцевою дівчиною. Потім остаточно перебрався в наше місто. Тут Клюєв знайшов собі нову роботу – став головним режисером на телеканалі «UА: Карпати», хоча більше працює як монтажер в інформаційній журналістиці.

Останні два роки життя у Києві Михайло писав сценарій фільму про чоловічу зраду. «Остаточної версії ще немає, він написаний як літературний твір, його ще потрібно адаптувати, переробити як сценарій», – каже Клюєв. Саме цим він і планує незабаром зайнятися, адже сценарій повинен мати певну форму. Скажімо, почуття і думки героїв слід викладати якомога стисліше: якщо в романі на це можна виділити пів сторінки, то в сценарії все варто вкласти в одне слово. І це складно, бо, як кажуть, все геніальне – просте, але не все просте – геніальне.

Михайло має вже декілька готових режисерських робіт. Наприклад, у 2012 році він зняв короткометражний фільм «Дівчина з думкою про вічність». Це історія про дівчину із Західної України, яка вирішила піти в монастир, і про хлопця-агностика із Сходу, який у неї закохується. Всі події відбуваються протягом одного вечора в Києві.

Наступний фільм «2+1» – про заробітчан. «Мене хвилює становище українців, які роз’їхалися світом, тому й захотів зняти про це фільм. Але не як про маленький фрагмент українського менталітету, а як про глобальне явище», – каже режисер.

Ідеї для сценаріїв Михайло бере із життя. Каже, що їх можна знайти всюди: і в трагедіях, і в радощах. «Саме режисер вміє творчо показувати те банальне, що ми бачимо навколо», – наголошує Клюєв.

Своїм новим фільмом про зраду митець хоче пояснити, чому люди не можуть побудувати нормальних, міцних стосунків. Планує незабаром податися на пітчинг та шукати продюсерів.

Людмила Оленюк

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!