Культ особи: Олег Андрухів

До того, як Олег Андрухів став викладачем івано-франківського Університету короля Данила, він десять років займався шоу-бізнесом, громадською роботою та дотепер пропагує тверезі весілля. Якось під час встановлення рекорду «Найбільший дерев’яний Герб України» Андрухів познайомився з представником Національного реєстру рекордів України Павлом Голішевським і представився як працівник університету. “Він мене запитав, що можна зробити для вищої освіти і які я маю для цього ідеї”, – згадує Олег. Тоді викладач відповів, що може влаштувати найтривалішу лекцію.

Голішевський перевірив – такого рекорду в Україні ще не було, тобто можна встановлювати. Але для цього потрібно було читати лекцію щонайменше 12 годин. “12 годин – це окей, але для мас-медіа і громадськості буде цікаво, якщо лекція триватиме 24 годин”, – відповів на пропозицію Андрухів. Він вирішив спробувати та 22-23 травня рекорд таки встановили.

Як пригадує Олег Андрухів, найголовнішим у підготовці до рекорду було підібрати тему. Викладач вирішив, що упродовж 24 години було б цікаво проговорити про державу. «А ще я зробив висновок, що для студентів 80 хвилин – це вічність, а 24 години – це той час, на який вони готові відреагувати. Тож у нас вночі на лекції було понад 60 осіб, серед яких 50 – студенти. І це, незважаючи на те, що вхід і вихід були вільними», – зауважив викладач.

Протягом 24 годин лекції Олег почувався нормально. Наголошує, що кави чи енергетиків не пив взагалі, бо хотів встановити рекорд без штучних стимуляторів. Згідно з регламентом, кожної години він міг брати паузу на п’ять хвилин. За них Андрухів встигав подивитися, про що говорити далі. Також він пив трохи чаю і їв печиво. Але зізнається, що міг це робити і під час лекції, у моментах дискусії.

«Я дуже радий, що мене було кому слухати. Круто, що був такий фідбек», – каже викладач. Правда, на 23 годині йому стало важко – почав сідати голос. Чоловік навіть злякався, що голосу просто не вистачить до кінця. Також викладач переймався, що його аудиторія стане сонною вночі, і він сам засне разом з нею. Проте ні першого, ні другого не трапилось.

Побити свій власний рекорд франківський викладач не хоче, каже – нема сенсу. Також не планує він посягати на світовий рекорд бразильця, який читав лекцію 72 години.

«Мій головний меседж – привернути увагу до сучасної вищої освіти і викликати потяг молоді до саморозвитку. У своїй лекції я давав неоднозначні позиції, щоб викликати запитання у слухачів і заставити їх думати», – наголосив  Олег Андрухів.

Людмила Оленюк

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!