Культ особи: Олександр Семчук

Багато хто називає його франківським Карузо. 52-річний Олександр Семчук і справді має чудесний голос. Вокальний талант успадкував від дідуся, який співав у хорі, а вдома полюбляв бавити внука патріотичними піснями.

На сьогодні Олександр має купу нагород і перемог, працює в обласній філармонії, виступає з концертами як сам, так і з багатьма професійними мистецькими колективами.

Та найцікавіше, що виконавець ще й працює медиком в університетській клініці, а також викладає студентам. Медицину називає базисом своєї особистості, а надбудова – то музика. За іронією долі він – отоларинголог. І каже, що вокальний досвід неабияк допоміг у лікуванні людей – оглядаючи горло, одразу розуміє, в чому проблема.

Медичний фах чоловік обрав, бо звик до лікарських інструментів ще з дитинства – тато працював медиком. Окрім цього, Олександр ще й вчився в школі на відмінно, але не тому, що так треба було, а за покликом серця: «Я дійсно дуже любив вчитися. Вигравав всеукраїнські олімпіади з фізики та хімії. Я й дотепер люблю вчитися, бо людина залишається молодою, допоки не перестає вчитися».

Олександр хоч і веселий викладач, але строгий, бо «як дати їм хоч трохи спуску, то вилізуть на голову». До речі, студенти теж не пасуть задніх й час від часу підколюють Олександра: «Давайте замість того, аби розповідати вивчений матеріал, я вам краще заспіваю». Викладач завжди знає, що відповісти таким розумникам: «Після пари – будь-що! А зараз – матеріал!»

«Мені ж на старості років треба буде до когось ходити лікуватися, – сміється Олександр. – Тому намагаюся лишити по собі добрих фахівців».

Поряд з наукою цей чоловік завжди співав. У студентські роки був учасником гурту «Геліос», який бавив публіку в нинішній синагозі, там за радянських часів був клуб медінституту, й туди приходив івано-франківський бомонд. Потім вчився співу в поважних професорів, навіть з Франції та Канади.

Згодом вокаліст почав ще й писати свої романси. Вже має їх більше десятка.

В Олександра класичний голос, йому найдужче пасує ліричний спів. Він дуже любить співати іноземними мовами, особливо французькою. А взагалі чоловік переконаний – світ врятує музика. А також медицина, краса і любов.

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!