Культ особи: Світлана Буценко

  • Світлана Буценко створила об’єднання творчих людей Тлумаччини. Вона сама завжди була майстринею і тому вирішила, що така ініціатива – потрібна. «Мій творчий шлях почався з того, що бабуся і мама вчили мене в’язати і вишивати. Потім я ходила в художню студію і вчилась малювати. Коли народилися мої діти, я їм шила різні речі. Коли вони пішли до школи, майструвала щось на виставки», – згадує Світлана.

    Після появи внуків жінка взялася допомагати їм у творчості. П’ять років тому вона захотіла зайнятись бісероплетінням. Спробувала робити різноманітні кольє, а потім – поєднувати бісер із різним камінням. Жінка каже, що вона більше відома в Києві, ніж на Прикарпатті. Усе через дітей, які постійно підтримували Світлану і заохочували їздити на столичні виставки.

    Об’єднати однодумців на рідній Тлумаччині Світлані допоміг місцевий меценат. Спершу він посприяв її поїздці на фестиваль «Покутські джерела», а потім запропонував майстрині роботу – їздити селами у пошуках місцевих талантів. «У кожному селі я зустрічалася із талановитими людьми: дітьми, молодими та старшими жінками, хлопцями. Ми всі розрізнені, кожен вариться у своєму соку. Тому в мене виникла ідея об’єднати творчих людей», – згадує Світлана.

    Згодом вона разом із однодумцями організувала круглий стіл, на якому було вирішено створити громадську організацію, щоб мати можливість розвиватися і отримувати гранти.

    Ця громадська організація тепер має власне приміщення, в якому наразі облаштовують майстерню-студію. «Тут ми зможемо проводити виставки та ярмарки, адже кожен майстер зацікавлений у тому, щоб його роботи побачили», – пояснює Буценко. У студії також відбуватимуться різноманітні майстер-класи. Світлана каже, що є багато жінок, які вміють робити цікаві речі. Проте вони соромляться показувати їх на загал. А от невелику групу людей навчити – не проти.

  • Також є люди, які не займаються рукоділлям постійно, але хотіли б час від часу щось змайструвати, наприклад, у подарунок. Вони без проблем зможуть завітати у майстерню і знайти там усі потрібні матеріали та інструменти, заплативши всього декілька гривень за оренду.

    «А взагалі планів у нас багато», – зауважує Світлана. Невдовзі відбудуться чергові збори громадської організації, на яких їх обговорять і вирішать, чим ще будуть займатися творчі люди. Наразі ж вони планують знову долучитися до фестивалю «Свято неба» та влаштувати там цікаві майстер-класи.

    Людмила ОЛЕНЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!