Культ особи: Тетяна Мельник

  • Тетяні Мельник лише 22 роки, але вона уже головний редактор журналу. Зрештою, вона ще з дитинства знала, що стане журналістом. Редакторська робота була її давньою мрією. Але дівчина навіть уявити не могла, що її вдасться здійснити так швидко, без досвіду.

    Працює Тетяна у молодіжному журналі «Repost». Каже, що майже для кожної людини з її команди це перший журналістський досвід. «Ми з величезним запалом почали створювати видання, вдосконалювати його і водночас працювати над собою. Позаочі називали перший номер своїм «дитятком», адже вкладали в нього усі сили і натхнення», – розповідає редакторка.

    Дівчина зізнається, що в роботі їй дуже допомагає філологічна освіта. Каже, журналіст повинен бути грамотним. «Можливо, це звучатиме банально, але у моїй роботі мені подобається абсолютно все. Тут ніколи не буває сумно, завжди нові респонденти, нові цікаві особистості, до кожного з них потрібен індивідуальний підхід», – розповідає Тетяна. Саме тому вона змушена постійно вчитися працювати з людьми. Іноді доводиться  вдаватися до найрізноманітніших психологічних та журналістських прийомів. Та найбільше робота подобається своєю багатогранністю, оскільки дівчина не любить одноманітності.

    Тетяна Мельник розповідає, що проблеми і форс-мажори виникають у роботі дуже часто. Здебільшого – через несподіванки, пов’язані з респондентами. «Ми відповідаємо за себе, але не за тих, у кого, наприклад, беремо інтерв’ю. Не завжди вдається вчасно отримати коментар», – пояснює Тетяна. Буває й таке, що вони вже затвердили матеріал, а респондент через якийсь час змінив свою думку і хоче виправити текст. У таких випадках, каже дівчина, на редагування часу немає, але потрібно, щоб люди залишились задоволені. Доводиться шукати вихід із ситуації: домовлятися, переконувати, доходити до консенсусу з респондентом. Трапляється, що статті у процесі підготовки втрачають актуальність, тоді доводиться у стислий термін змінювати тему.

    Тетяна зізнається, що хвилювалася, коли погоджувалася на таку посаду, не до кінця розуміла, що треба робити. «Але було велике бажання не підвести команду, довести самій собі, що мені вдасться вирости у професійному плані, не стояти на місці і розвиватися. Мотивувало також і те, що видання молодіжне», – каже редакторка.

    На завершення дівчина додає, що працювати редактором непросто. Потрібно перебувати онлайн 24/7 і контролювати процес створення журналу. Проте все не так складно, коли ти займаєшся улюбленою справою і отримуєш від цього неабияке задоволення. «А найприємніше бачити результат роботи і відчувати позитивний фідбек від читачів», – наголошує Тетяна Мельник.

    Людмила ОЛЕНЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!