Культ особи: Василь Фіцак

Вперше у гори Василь Фіцак потрапив, коли був школярем. Тоді хлопчика вразила краса тамтешньої природи. Зараз він вже не може пригадати всіх емоцій від походу, оскільки пройшло чимало років, проте Василь точно знає: той момент був важливим. З того часу підкорення гірських вершин стало пристрасним захопленням чоловіка. «Гори допомагають мені оновитися і переформатуватися. А їхня краса мене надихає», – зазнається чоловік. Він вважає, що для багатьох людей туризм – це просто спорт, але не для нього. Василь любить пізнавати природу, знаходити щось нове, досліджувати рослинний і тваринний світи і водночас вивчати історію рідного краю.

У 2003 році чоловік навіть вирішив долучитися до громадської організації «Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки». Тоді він допомагав розвивати активний туризм у Карпатах. Чоловік разом з іншими членами ГО знаходили туристичні маршрути та позначали їх, чистили стежки, відновлювали старі мисливські будиночки. Також спільними зусиллями побудували перший туристичний притулок на полонині Плісце. «Тоді я ходив у гори не тільки для свого задоволення, але намагався робити все для того, щоб інші подорожували безпечно. І зараз продовжую це робити», – наголошує Василь.

Оскільки частину життя Фіцак провів у горах, йому не раз доводилось допомагати туристам. А згодом він отримав пропозицію стати гірським рятувальником. Чоловік ніколи не планував отримати таку роботу, але завжди мріяв мати професію, тісно пов’язану із горами. Коли йому все ж випала нагода втілити мрію, Василь без вагань погодився. Він залишив роботу охоронця і подався в Карпати. «Немає нічого кращого за роботу, яку любиш», – переконаний Василь. Йому таке заняття приносить багато задоволення, позитивних емоцій і мінімально труднощів. Чоловік вбачає один недолік у своїй професії – важко добратися на роботу, особливо взимку. Але і це стає неважливим, коли навколо краса гір.

Інколи Василеві доводиться ризикувати життям. Таке трапляється здебільшого взимку, коли туристи через обмежену видимість губляться в горах. Одного разу під час таких пошукових робіт рятувальник із колегами зайшли на лавинонебезпечний схил і підірвали снігову дошку. Це могло спровокувати лавину, але, на щастя, все обійшлося.

Крім роботи, Василь має низку інших захоплень і занять, пов’язаних з горами. Зокрема, чоловік любить фотографувати і часто викладає свої фото у соціальних мережах. Також він збирає гербарій та різні мінерали. А ще вивчає культуру, звичаї і традиції людей, які живуть у карпатському краю.

Людмила ОЛЕНЮК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!