Культ особи: Віра Холод

Спорт у житті франківки Віри Холод з’явився ще в дитинстві. Вона почала займатись гімнастикою – це допомагало рівно тримати спинку і почуватися справжньою леді. Але у старших класах дівчина захопилася силовими видами. Вона пішла в зал і зрозуміла, що тягати залізо їй набагато цікавіше, ніж сідати на шпагати.

Зараз Віра не шукає мотивації, щоб займатися спортом, вона просто кайфує від нього. Каже, це найкращий психолог та відпочинок. «Мені не потрібно шукати натхнення для спорту. Він і є моє натхнення», – наголошує франківка.

Тепер Віра – кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу. Обіцяє, що буде працювати далі, щоб стати майстром. Для цього їй не треба досягати результатів кров’ю і потом, переступати через себе, не спати чи не їсти. Дівчині просто подобається те, чим вона займається.

Віра зауважила, що жіночий пауерліфтинг у нас не дуже популярний, бо більшість людей вважають, що цей вид спорту спотворює жінок. «З цим можна сперечатися, – говорить спортсменка. – Якщо подивитися на форми жінок-пауеліфтерок, які займаються ним без допінгу, то у них дуже красиві фігури». Особливо прискіпуються до жіночого пауерліфтингу чоловіки. Віра каже, що краще не говорити їм, скільки кілограмів ти підіймаєш і тягнеш. «Коли я їм це кажу, вони опускають очі і більше зі мною не спілкуються. При них краще не хвалитись, бо коли я заходжу в зал, деякі чоловіки виходять», – сміється спортсменка.  Це не дивно, адже в середньому присідає дівчина із 140 кг, а тяга штанги сягає також десь 140-150 кг.

Важливими для заняття пауерліфтингом є поради кваліфікованого тренера. Без нього Віра не радить починати роботу. Спочатку вона займалася самостійно, і вважає, що це була велика помилка, адже так можна нашкодити своєму здоров’ю. «Це основне правило. А потім треба вчитися довіряти тренеру, адже він страхує тебе. Ну, і нарешті – варто слухати і відчувати свій організм», – наголошує спортсменка.

За освітою Віра готельєр-ресторатор, основна її робота пов’язана із цією сферою. Дівчині доводиться багато подорожувати, але і в поїздках вона не припиняє тренування. «Головне – зняти в Instagram відео тренеру, що ти була у залі. А ще треба приховати він нього історію, коли ти смачно їси», – сміється спортсменка.

Якщо серйозно, то у готелях, де Віра зупиняється, обов’язково має бути тренажерний зал. Правда, цього буває недостатньо, тому спортсменка намагається багато ходити пішки, щоб спалити зайві калорії. А їсти пауерліфтеркам доводиться чимало. «У цьому – весь кайф. Ти спалюєш неймовірну кількість калорій, і чим більшу вагу піднімаєш, тим більшу м’язову масу нарощуєш. А щоб її утримувати, треба багато їсти. І головне – це не заважає тобі виглядати гарно», – наголошує спортсменка.

Людмила ОЛЕНЮК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!