Культ особи: Юліана Ференчук

Зі справжньою культурою приготування кальянів Юліана Ференчук вперше познайомилася на відпочинку в Туреччині. Тоді вона просто спостерігала за хлопцем, який готував. А потім попросила навчити її. «Я спробувала, мені сподобалось. Згодом я повернулася туди на місяць суто вчитися», – згадує Ференчук.

Дівчина зрозуміла, що ця справа їй до душі. Тому вирішила зайнятися нею в Україні. Юліана пояснює: у нас здебільшого звертають увагу на кількість диму, якого повинно бути багато, в Туреччині ж надають перевагу смаку. І вугілля роблять у них з лимонного дерева, а не з кокосового, як в Україні. Це, до речі, дуже впливає на результат.

Дівчина зауважує, що кальяни можна робити дуже різними. І не тільки через гліцерин. На смак впливає все: рідина, чаша, добавки тощо. От, наприклад, кальяни можна робити на воді, молоці, вині…

«Якщо взяти абсент, то будуть відчутними випари полину. Вийде наркотичний ефект. І поки його у нас не заборонили, можна курити», – зауважує кальянщиця.

Дівчина додає, що люди мають розуміти, що вони хочуть і чи це можна змішувати. Наприклад, не можна поєднувати тютюн з лимоном, чашу з персика, а рідину – вино. «Для мене це ніби на хліб намазати нутелу, поставити шпроти і з’їсти», – сміється Юліана. Через необізнаність у 99% випадків клієнти просто довіряють вибір кальяну Юліані або хоча б радяться з нею. «На жаль, у нас звикли все ділити на кисле, свіже та солодке. Та це неправильно, різних смаків у кальянів набагато більше», – наголошує Ференчук. Ходовими «ароматами» у її роботі є кавун, диня, лимон, апельсин та чорниця. Юліані ж найбільше подобається ананас, персик і манго. Проте іноді в клієнтів дуже специфічні смаки – одного разу в неї замовили кальян на помідорі.

Багато хто, особливо чоловіки, дивуються, що Юліана – кальянщиця. Буває запитують, що ж вона вміє робити. «Але коли я більшу тягу роблю, ніж вони, то тільки очима кліпають», – сміється дівчина.

До речі, сама Юліана курить кальяни понад чотири роки. Нещодавно робила флюорографію, і виявилось, що її легені чисті. Тому дівчина переконана, що кальян курити корисніше, ніж сигарети чи електронку. Та робити це потрібно правильно. Наприклад, курити в приміщеннях, які гарно провітрюються, не змішувати кальян із випивкою чи їжею. «Якщо ти хочеш справді розслабитися, то курити кальян треба лише самому і замовити до нього тільки чорний чай», – радить кальянщиця.

Людмила Оленюк

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!