Лікарі б’ють на сполох: на Прикарпатті низькі показники імунізації населення

Ситуація зі щепленням на Прикарпатті є невтішною, стверджують фахівці. Про це розповіли на черговій робочій нараді в обласній дитячій клінічній лікарні за участю лікарів-інфекціоністів, педіатрів, епідеміологів та лікарів загальної практики сімейної медицини.

Проблемним є питання щодо вакцинації дітей віком до одного року, а саме за контрольними показниками АКДП-ІІІ, поліо-ІІІ, ХІБ-інфекції та вірусного гепатиту В, пише пресслужба Івано-Франківської ОДА.

«Лисецький пологовий стаціонар, Надвірнянський, Бурштинський та обласний перинатальні центри мають найнижчий показник охоплення щеплення дітей проти туберкульозу за підсумками 9 місяців 2019 року, – повідомила експерт ДОЗ з епідеміології Євгенія Чурпіта. – За нашими розрахунками рівень мав би становити 73-75% обсягу, проте ми маємо середньообласний 57,3%. Серед лідерів високих показників Івано-Франківський перинатальний центр, Калуське, Тлумацьке, Коломийське та Верховинське пологове відділення».

За даними медиків, обласний показник щодо щеплення від вірусного гепатиту В становить 50,7%. Викликає занепокоєння стан справ щодо вакцинації проти кашлюку, дифтерії та правця – 49%, по Україні цей відсоток охоплення становить майже 60%. Також невтішний стан щодо поліомієліту – відсоток імунізованих становить 51,9%. Серед нещеплених від гемофільної інфекції – 8700 дітей.

Нагадаємо, дітям роблять щеплення від дифтерії вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. Згодом проводиться ревакцинація у 18 місяців та у 6 років. Наступне щеплення у 16 років. Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років.

До теми: у Франківську розповіли, чому важливо вакцинуватись проти поліомієліту

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!