Днями в актовому залі Міської поліклініки №1 для лікарів закладу провели лікарську конференцію в режимі презентації на тему: «Хвороба, спричинена вірусом Зіка».
Лектором виступила заступник головного лікаря з лікувальної роботи Ольга Савчук, яка довела до відома присутніх етіологію, клінічні симптоми, ареали поширення вірусу у світі, останні епідеміологічні дані, а також рекомендації ВООЗ щодо профілактики даного захворювання, інформує прес-служба міськвиконкому.
Збудник хвороби, викликаної вірусом Зіка – це вірус, переносниками якого є комарі роду Aedes. Відомо, що вірус на даний час циркулює в Африці, Північній і Південній Америці, Азії й Тихоокеанському регіоні, РФ. У людей із хворобою викликаною вірусом Зіка, звичайно спостерігається лихоманка, висип на шкірі (екзантема) і кон’юнктивіт. Ці симптоми зазвичай тривають протягом двох-семи днів. Інкубаційний період (час із моменту контакту з вірусом до появи симптомів) хвороби, викликаної вірусом Зіка, точно не відомий, але, ймовірно, становить кілька діб.
На сьогодні джерело інфекції та резервуар у дикій природі невідомі. Етіотропне противірусне лікування не розроблено. Легкий перебіг хвороби загалом не спонукає до створення таких ліків, тому ведучими є патогенетичні заходи – відновлення втраченої організмом рідини, боротьба з такими симптомами, як головний біль, нездужання тощо. На даний час вакцини від цієї хвороби не існує.
Наявність комарів-переносників і місць їх розмноження вказує на значний ризик інфікування вірусом Зіка. Профілактика й контроль захворюваності базуються на скороченні чисельності комарів шляхом усунення їх місць розмноження і зниженні ймовірності контакту людей з комарами, для чого можна використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває як можна більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар’єри (сітки, закриті двері й вікна, а також протимоскітний полог для сну). Крім цього, важливо позбуватися можливих місць розмноження комарів, для чого слід спорожняти, очищати або накривати ємності, у яких може накопичуватися вода: відра, квіткові горщики, автомобільні шини.