Майже 20 осіб на Рожнятівщині постраждали від укусів тварин

  • За перший квартал 2019 року, в Рожнятівському районі за антирабічною допомогою (допомога після укусу тварини) в лікувально-профілактичні заклади звернулись 17 осіб: собаки – 11 ( із них невідомі 4), коти 5 (всі відомі), 1 покус щура. Це на 10 випадків більше (58,8%), ніж за аналогічний період 2018 року.

    Про це повідомляє завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Рожнятівської районної філії ДУ “ІФ ОЛЦ МОЗ України” Інна Федчук.

    Варто зауважити, що в березні, в обласній регіональній лабораторії державної ветеринарної медицини, підтвердили захворювання на сказ собаки, власниці жительки с. Креховичі.

    Зважаючи на частоту збільшення випадків укусів, фахівці надають поради, що ж робити коли відбувся контакт із твариною (покус, ослинення, подряпини).

    Варто дотримуватися наступних інструкцій: ретельно (протягом 5-ти хвилин) промити рану водою з господарським милом, обробити краї рани 40 – 70º спиртом чи йодом, накласти стерильну пов´язку. Якнайшвидше (протягом 24 годин) звернутись до лікаря!!! При необхідності прийняти повний курс специфічного лікування . Оскільки не до кінця пройдений курс вакцинації, при зараженні, призводить до розвитку захворювання. Протипокази до екстренної лікувально-профілактичної імунізації відсутні.

    Зверніть увагу, що при відсутності лікування, як правило, наступає летальний кінець.

    Тварину, яка нанесла покус чи інші пошкодження НЕ ВБИВАТИ!, а терміново викликати ветеринарного лікаря, який встановить нагляд за твариною.

    При пошкодженні одягу, необхідно його обробити гарячою праскою і лише після цього можна ремонтувати.

    Також необхідно дотримуватись таких правил:

    • утримуватись від контактів з дикими та безпритульними тваринами;
    • виконувати правила утримання домашніх тварин та норм поводження з ними;
    • доставляти фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин або їх трупи, якщо тварина загинула;
    • не знімати шкіру з трупів диких тварин при їх знаходженні;
    • щорічно доставляти на щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак.

    Нагадуємо, що законодавством передбачена відповідальність власників тварин, за порушення правил утримання тварин і нанесення цими тваринами фізичних ушкоджень оточуючим.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!