Мар’яна Уляк із Калуша вирішила допомагати дітям вчити математику оригінальним способом. Ще у жовтні вона прочитала статтю про закордонних вчителів, які у соцмережах діляться своїми знаннями та ідеями з іншими користувачами. Тоді дівчина задумала й собі створити щось схоже, але україномовне. Вона довго розмірковувала, як втілити цю ідею в життя, і якось, спостерігаючи за учнями, зрозуміла: треба поєднати Instagram та математику. На початку січня вчителька вирішила ризикнути, а раптом дітям сподобається така ідея…
До речі, математику Мар’яна полюбила давно, проте мріяла стати вчителькою біології. Але, як часто трапляється, у її плани втрутився випадок. Коли після закінчення школи дівчина пішла подавати документи на біологічний факультет, то побачила велику чергу. «Вбивала» час, гуляючи коридорами університету. Тоді вона натрапила на кабінет, де приймали документи на математику. Мар’яна якраз мала при собі запасний набір документів, і, довго не роздумуючи, пішла туди. «Саме тоді я повірила у долю», – наголошує калушанка. Тепер дівчина працює вчителем математики у Калуському ліцеї №10 і не шкодує про свій вибір.
Сторінку в Instagram – insta_math_help – калушанка створила, щоб, у першу чергу, зацікавити дітей математикою. Бо багато учнів просто не сприймають цей предмет, мовляв, він важкий і часом незрозумілий. «Це моя мета, і сподіваюсь, я її досягну», – каже вчителька.
Наразі на insta_math_help понад три тисячі підписників, і їх кількість щодня зростає. «Буває, що протягом дня 100-200 людей підписувалось», – розповідає Мар’яна. Вона додає, що після численних публікацій у пресі сторінка стала ще популярнішою і нею зацікавились ще й батьки учнів.
Матеріали, які публікують на insta_math_help, вчителька підбирає ретельно, адже важливо, щоб вони були корисними. Тому вона стежить за навчальною програмою, наприклад, учнів шостого класу, і пояснює тему на випередження. Окрім того, на математичній сторінці можна знайти матеріали для підготовки до ДПА і ЗНО. «Я намагаюсь пояснювати задачі максимально доступно через символи, які є в Instagram. Сподіваюся, що читачі все розуміють, принаймні скарг ще не було», – каже вчителька. Звичайно ж, підготуватись до екзаменів тільки за цими завданнями важко, але це буде міцне підґрунтя, яке згодом допоможе під час іспитів, вірить Мар’яна.
Дівчина зізнається, що старшокласників доволі важко змусити навіть відкрити книжку і прочитати параграф. А ті, які читають, не факт, що щось запам’ятовують. Тому, створюючи профіль у соцмережах, калушанка всіляко намагалася привернути до нього увагу і навіть використала для цього яскравий жовтий колір. У майбутньому Мар’яна планує вдосконалювати сторінку, проте ще не знає, як саме. Каже, ідей дуже багато і вибрати щось одне нелегко. «Та зміни точно будуть, адже зупинятись на досягнутому нецікаво», – переконана вчителька.
Людмила ОЛЕНЮК