Марцінків хоче, щоб діти із сіл поступали в школи та садки по-іншому

Сьогодні, 22 січня, в Івано-Франківську відбулась оперативна нарада у міського голови Руслана Марцінківа.

Директор департаменту освіти та науки Ігор Максимчук розповів про стан реалізації концепції Нової української школи у закладах загальної середньої освіти.

«У Франківську Нова українська школа почала реалізовуватись на рік раніше», – сказав Максимчук. Він пояснив, що мова йде про школу №9. Також посадовець зазначив, що всі вчителі, які тепер вчать дітей згідно із новою школою пройшли навчання і зараз сертифіковані.

«3410 дітей пішли у перші класи. Вчителі були готові до цього», – додав Максимчук.

На впровадження нової школи з міського бюджету виділили 24 мільйони гривень і тільки два мільйони – із обласного бюджету. За ці гроші у школах міста вдалось оновити обладнання, зокрема комп’ютери. Окрім того, новинкою стала інклюзивна форма навчання. Так, цьогоріч у школах міста є 63 учні, які навчаються за інклюзивною формою, з них 24 – у перших класах. 2 листопада в Івано-Франківську перевіряли впровадження нової школи і результати були позитивними.

Міський голова Руслан Марцінків запитав, коли вчителям дадуть зарплату, а ще заявив, що дітей до школи та садків із сіл мають приймати по-іншому.

«Якщо дитина не є жителем Івано-Франківська, то має бути заява від сільського голови, громади. Хай пишуть заяву, хай оплачують послуги. Але не діти мають страждати, а місцеві князьки», – сказав міський голова.

Він пояснив, що це не стосується сіл, які є на території Івано-Франківської міської ради чи підписали угоду із містом.

«Повторююсь, має бути заява сільських голів», – додав Марцінків.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!