Медикам Прикарпаття розповіли про другу хвилю медичної реформи

Сьогодні, 30 січня, в Івано-Франківській ОДА облдержадміністрації відбулася нарада з керівниками медичних закладів області з питань підготовки до укладення договору з НСЗУ в рамках впровадження програми медичних гарантій з 2020 року.

Раніше фахівці розповіли про другу хвилю медреформи на Прикарпатті та наскільки готові медичні заклади області.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич каже, що такі медичні зміни покажуть хто є хто, і хто продовжить далі працювати у цій сфері.

«Ставтеся прискіпливо і деталізовано. Бо й так будемо мати багато проблем. Хтось піде з ринку медичних послуг, а хтось залишиться», – каже голова облради.

Всі спеціалізовані медичні заклади в Івано-Фоанківській області мають бути готові до контрактування з НСЗУ до 31 січня 2020 року. Це умова – за якою медичні заклади з 1 квітня отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій. Саме з 1 квітня реформа вступає в силу. Державної субвенції на фінансування закладів спеціалізованої медичної допомоги з другого кварталу 2020 року не передбачено.

Директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця говорить, що при реформуванні на первинці у минулому році досягнуто суттєвих успіхів.

«Медики повірили нам. У новому році активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини», – каже Мар’яна Возниця.

Станом на 27 січня 2020 року загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Івано-Франківщини до контактування з НСЗУ – 74%.

На Прикарпатті автономізовано понад 95% закладів вторинки. З них комп’ютеризовано понад 65%. Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я – майже 97%, підключено до МІС – понад 97% спеціалізованих медичних закладів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!