Мешканці Калуського району не будуть сплачувати благодійні внески в Калуській ЦРЛ

13 лютого Калуська районна рада зібралася на почергову сесію з питанням про оформлення права власності на майновий комплекс Калуської ЦРЛ у порядку денному.

Раніше районна рада двічі не підтримувала проєкт рішення про оформлення Калуської ЦРЛ у спільну сумісну власність громад Калуського району та Калуської міської ОТГ. І цим, фактично, було заблоковано можливість підписання угоди з Національною службою здоров’я України. Тож, під питанням залишалося фінансування лікарні з 1 квітня, інформують “Вікна”.

Як повідомив голова райради Віктор Гільтайчук, у понеділок він мав перемовини з міським головою Ігорем Матвійчуком і було досягнуто компромісу.

Суть домовленостей озвучила заступник міського голови Наталія Табачук. У обмін на позитивне рішення районної ради щодо реєстрації майнового комплексу Калуської ЦРЛ у спільну сумісну власність громад району і Калуської міської ОТГ, міська влада погодилася на те, що мешканці Калуського району (включаючи й об’єднані територіальні громади) не будуть сплачувати благодійні внески при лікуванні в Калуській ЦРЛ, а також будуть оплачувати дороговартісне обстеження на комп’ютерному та магнітно-резонансному томографах на рівні з жителями Калуської громади.

Як зазначив Віктор Гільтайчук, під час перемовин ішлося й про поширення міської програми безкоштовного медикаментозного забезпечення на мешканців Калуського району, однак міська влада на це не погодилася. До того ж, міська програма була затверджена з фінансуванням лише на перший квартал (щодо закупівлі медикаментів і виробів медичного призначення). Як відомо, з 1 квітня принцип фінансування медицини докорінно змінюється, а отже всі пацієнти стаціонару будуть у рівних умовах.

Ще одна частина компромісу: на позачерговій сесії Калуської міської ради, яка також запланована на 13 лютого, міська рада не лише прийме аналогічне рішення щодо оформлення майнового комплексу Калуської ЦРЛ, але й має позитивно вирішити земельне питання: дати дозвіл на виготовлення технічної документації на земельну ділянку на вул. Каракая — під Калуською районною лікарнею.

Нагадаємо, Калуська райлікарня не має документів на землю, які необхідні для укладання договорів з НСЗУ, і їхнє виготовлення залежить від рішень саме міської ради.

У підсумку районна рада одноголосно підтримала проєкт рішення.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!