Фахівці розповіли, що в першу чергу необхідно провести реорганізацію закладів, які надають первинну медичну допомогу в некомерційні комунальні підприємства та забезпечити їх комп’ютеризацію. Заклади повинні обрати медичну інформаційну систему та підключитися до електронної системи охорони здоров’я.
З квітня 2018 року розпочнеться кампанія з вибору лікаря первинної ланки, під час якої пацієнти будуть підписувати декларації з обраними лікарями. Присутнім пояснили, як вибирати сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, що входить в обов’язки лікарів первинної ланки. До вузьких спеціалістів та на госпіталізацію пацієнт зможе потрапити тільки з направленням сімейного лікаря.
Зазначимо, що заклади первинної ланки (амбулаторії, ФАПи) не закриватимуться. Урядом виділено кошти на закупівлю обладнання для закладів охорони здоров’я сільської місцевості.
Лікарі відповіли на запитання присутніх, які стосувалися як реформи галузі охорони здоров’я, так і теперішньої роботи медичних закладів, та вислухали побажання щодо відношення медичного персоналу до пацієнтів.
Нагадаємо, на Богородчанщині відкрили капітально відремонтований ФАП.