З 1 січня 2017 року мінімальна зарплата з 1600 (станом на грудень 2016 р. ) збільшилася до 3200 грн. Вперше за роки незалежності розмір мінімальної зарплати зрівняється з прожитковим мінімумом для працездатних осіб.
Але по-перше, людина на руки отримуватиме не 3200 гривень, а 2500 на руки. По-друге, в бюджетних організаціях і в приватному бізнесі грошей не додалося, а тому вже зараз керівники будують плани по скороченню персоналу, або переведення його на неповну ставку.
Підвищення мінімальної зарплати з 1 січня до 3200 гривень змусило багатьох роботодавців шукати варіанти, як обійти цю норму.
Справа в тому, що зі зростанням мінзарплати виросли і відрахування, які повинен робити роботодавець. Для багатьох з них це виявилося непосильним тягарем, інформує strana.ua.
До підвищення, з кожної мінзарплати доводилося віддавати 41,5% податків: 22% в Пенсійний фонд (Єдиний соціальний внесок), 18% – податок на дохід фізичних осіб і 1,5% – військовий збір. Станом на грудень 2016 року мінзарплата становила 1600 гривень, а податкове навантаження – 664 гривні.
За новими нормами, з 1 січня 2017 року, з 3200 грн мінзарплати необхідно сплатити 22% єдиного соціального внеску. Це 704 гривні. Мінімальне загальне податкове навантаження на одного працівника з трудовою книжкою складе 1184 грн / місяць.
І поки чиновники всіх мастей посилено піарили цифру 3200 грн в місяць, віце-прем’єр Павло Розенко визнав, що на руки українці отримуватимуть істотно менше. За його словами, після вирахування всіх податків і зборів, реально чистими на руки українці отримуватимуть трохи більше 2,5 тис. грн.
Тобто, 3200 – це сума “брудними”. З якої перед виплатою на руки вираховується ПДФО і військовий збір (разом близько 20%).
Але ще більше заплатить роботодавець у вигляді нарахувань на фонд заробітної плати у вигляді ЄСВ (22%).
Звичайно, все це змушує його замислитися як мінімізувати ризики.
За невиконання трудового законодавства роботодавцю загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.
Втім, як розповідає колишній замміністра юстиції, адвокат Юрій Іващенко, порушення трудового законодавства ще потрібно довести.
Наприклад, про виплату зарплат в конверті повинні бути свідчення працівників, або ж інспекція повинна зловити роботодавця “за руку”.
Нагадаємо, Зміни – 2017: платне телебачення, е-декларації для директорів шкіл, накопичувальна пенсія, аграрії без пільг.