Між Україною та Білоруссю розгорівся дипломатичний скандал через затримання Сергія Жадана

У зв’язку з затриманням у Мінську українського письменника Сергія Жадана до МЗС України викликали посла Білорусі в Україні Ігоря Сокола.

Як повідомляє прес-служба МЗС, керівнику білоруської дипмісії висловлено глибоке занепокоєння ситуацією з затриманням та забороною в’їзду Жадана, звернено увагу на системність таких дій білоруських правоохоронців стосовно громадян України.

“Представник МЗС України зауважив, що роз’яснення білоруської сторони, отримані станом на сьогодні, не задовольняють українську сторону”, – повідомили в МЗС.

Пізніше міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив, що мав телефонну розмову з главою МЗС Білорусі Володимиром Макеєм щодо затримання Жадана.

 Разом з тим, посольство України в Білорусі направило ноту до МЗС Білорусі з метою отримання офіційного пояснення про причини затримання Жадана, йдеться на сторінці посольства в Facebook.

Нагадаємо, українського письменника Сергія Жадана затримали у Мінську в ніч на 11 лютого та повідомили про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін. За його словами, близько 2-ї години ночі до нього у готельний номер прибув міліцейський патруль.

“Нічого не пояснюючи, доправили до відділення, почали пробивати по базі, нічого не знайшли. Задзвонили до КГБ. Там їм порадили їхати до іншого відділення, Ленінського. У Ленінському знову пробивали по базі, врешті, пояснили – виявляється, мені ще 2015-го заборонено в’їзд на територію РФ із формулюванням “за причастность к террористической деятельности”, а  оскільки Білорусь та Казахстан знаходяться із РФ в одній візовій зоні, то заборона автоматично переходить і до Білорусі з Казахстаном”, – зазначив він.

“Ночувати довелось у камері. На ранок довго писали пояснювальні, розпитували про тероризм. Зрештою, поставили штамп про заборону в’їзду до Білорусі на невизначений термін”, – додав Жадан.

Нагадаємо,  Гостро-соціальний ска-панк проект «Жадан і Собаки» зіграв у Франківську благодійний концерт.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!