МОН: підвищення стипендій не погоджує Мінфін

Збільшення розміру мінімальної стипендії студентів вищих навчальних закладів та набли-ження її до розміру прожиткового мінімуму, як це передбачено законом «Про вищу освіту», не погоджується Міністерством фінансів.

Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки у відповідь на відповідний лист Профспілки працівників освіти і науки.

Зокрема, у Міносвіти повідомляють, що відомство розробило проект постанови КМУ щодо поступового збільшення розміру мінімальної стипендії студентів ВНЗ та наближення її протягом 2016 – 2018 років до розміру прожиткового мінімуму. Проект документа протягом 2015 року знаходився на погодженні у зацікавлених органів виконавчої влади, пише osvita.ua.

«Враховуючи, що реалізація проекту урядового рішення потребує спрямування з державного та місцевого бюджетів значного обсягу додаткових коштів, а також те, що симетричного збільшення потребують стипендії інших категорій здобувачів освіти (учні професійно – технічних навчальних закладів, студенти з числа дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа тощо), зазначений проект постанови Уряду не був підтриманий Міністерством фінансів», – зазначають у Міносвіти.

Разом з тим, у відомстві запевняють, що враховуючи соціальну значущість питання, а також, необхідність безумовного виконання положень закону «Про вищу освіту», міністерство продовжить роботу з центральними органам виконавчої влади щодо вирішення зазначеної проблеми.

stipendiya

Нагадаємо, студенти-араб, які розбещували неповнолітніх, сидять у СІЗО.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!